Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: To już końcówka sezonu

Dominik Witczak: To już końcówka sezonu

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że kolejne mecze z AZS-em Olsztyn będą wyglądały podobnie. W meczach play-off będzie niewątpliwie więcej emocji - stwierdził po ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Dominik Witczak.

Mecz z drużyną z Olsztyna wyglądał na łatwy, kolejne spotkania będą wyglądały podobnie?

Dominik Witczak:Mam nadzieję, że kolejne mecze z AZS-em Olsztyn będą wyglądały podobnie. W meczach play-off będzie niewątpliwie więcej emocji. W tym spotkaniu z pewnością była chęć wygranej z obu stron, ale emocji zbyt wiele nie było, ponieważ ten mecz nic nie zmieniał w układzie tabeli. Chcieliśmy jednak zwyciężyć, bo po to trenujemy, po to ciężko pracujemy, by wygrywać każdy mecz.

Trener Sebastian Świderski eksperymentował składem…Myślę, że trener widząc naszą przewagę, postanowił rotować składem. Ćwiczenia na treningach to nie to samo, co prawdziwa gra. Była to ostatnia szansa, żeby sprawdzić różne konfiguracje. Troszkę przespaliśmy początek trzeciego seta, ale później nasza gra wyglądała coraz lepiej.

Jeden z lepszych elementów w tym meczu w wykonaniu ZAKSY to zagrywka…

Masz rację. Wydaje mi się, że całkiem mądrze wprowadzaliśmy piłkę do gry. Może nie ryzykowaliśmy na sto procent, ale zagrywaliśmy w strefy, które ustaliliśmy przed meczem. Ważnym elementem było również to, że szanowaliśmy piłkę. W trudnych sytuacjach w większości podejmowaliśmy dobre decyzje, co przekładało się na zdobyte punkty.

Łatwa wygrana pomoże ZAKSIE przed play-off?

To jest końcówka sezonu. Do kolejnych spotkań musimy podejść maksymalnie skoncentrowani. Ciężko trenowaliśmy cały rok po to, aby zająć jak najlepsze miejsce. Po fazie zasadniczej mamy czwarte miejsce, naszym przeciwnikiem będzie drużyna z Olsztyna. Rywalizację zaczynamy na własnym boisku. Zrobimy wszystko, aby wygrać spotkania i mam nadzieję, że to będzie widoczne na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved