Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dirk Westphal: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

Dirk Westphal: Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

fot. Cezary Makarewicz

- Dobrze, że zakwalifikowaliśmy się zarówno do fazy play-off, jak i do turnieju finałowego o Puchar Polski. To dobry wynik dla klubu, chociaż jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - mówi o postawie swojego zespołu w tym sezonie Dirk Westphal.

Dlaczego w Rzeszowie zagraliście tak słabo i nie przypominaliście zespołu, który jest objawieniem tegorocznej PlusLigi?

Dirk Westphal:Nie wiem, co się z nami stało i jak wytłumaczyć naszą słabą postawę. Wiedzieliśmy, że trudno jest wygrać mecz w hali Resovii, ale byliśmy pozytywnie nastawieni i chcieliśmy zaskoczyć gospodarzy. Na boisku było jednak widać, że to nam kompletnie nie wyszło. Graliśmy naprawdę źle.

W całym spotkaniu nie zanotowaliście choćby jednego bloku…Graliśmy bez zagrywki, bloku i nie mieliśmy żadnego punktu zaczepienia. To nie była kwestia słabszej postawy w jednym, czy dwóch elementach, lecz we wszystkich. Aż trudno uwierzyć w to, co się z nami stało. Ja również nie pamiętam aż tak słabego spotkania w moim wykonaniu, kiedy nic mi nie wychodziło. Można powiedzieć, że to był blamaż z naszej strony i szkoda, że tak się stało.

Asseco Resovia już drugi raz pokonała was bez straty seta.

W tym pierwszym starciu u siebie zagraliśmy jednak znacznie lepiej niż teraz w Rzeszowie. Wtedy przez dwa sety trwała bardzo wyrównana walka. Jesteśmy takim zespołem, który potrzebuje sprzyjających okoliczności, takich jak pomoc ze strony rywali. Nie jesteśmy na tyle mocni, że możemy sami dyktować warunki gry. Przeciwko Jastrzębskiemu czy PGE Skrze potrafiliśmy wykorzystać słabszy dzień naszych przeciwników i dlatego wygraliśmy. Jednak grając przeciwko tak dobrze dysponowanej drużynie, jaką była Resovia na swoim terenie, nie mieliśmy większych szans na zwycięstwo.

Pomimo dotkliwej porażki w Rzeszowie możecie być usatysfakcjonowani wysokim miejscem w tabeli i dobrą postawą w rundzie zasadniczej.

Na pewno tak. Zwłaszcza pierwsza część sezonu zasadniczego była dla nas bardzo udana, bo plasowaliśmy się w okolicach czwartego miejsca. Wtedy byliśmy wielkim zaskoczeniem PlusLigi i myślę, że potrafiliśmy się dać we znaki przeciwnikom, którzy przyjeżdżając do Radomia, spodziewali się zdobycia łatwych punktów. Udowodniliśmy im, że nie powinni lekceważyć naszego zespołu. Potem jednak grało nam się już trudniej, bo rywale podchodzili do meczów z nami już z większym respektem. Dobrze, że zakwalifikowaliśmy się zarówno do fazy play-off, jak i do turnieju finałowego o Puchar Polski. To dobry wynik dla klubu, chociaż jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i chcemy pokazać dobrą siatkówkę w tej ostatniej części sezonu.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved