Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Vital Heynen i Giovanni Guidetti przedłużyli kontrakty

Vital Heynen i Giovanni Guidetti przedłużyli kontrakty

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym rozegrano mecze finałowe tegorocznej edycji Pucharu Niemiec siatkarek i siatkarzy. W Gerry Weber Stadion nie mogło zabraknąć selekcjonerów kadr narodowych, którzy przy okazji przedłużyli swoje umowy.

Obaj szkoleniowcy przedłużyli kontrakty do 2016 roku, czyli do igrzysk olimpijskich. – Przedłużenie umów przez dwóch selekcjonerów jest wielkim sukcesem dla DVV i niemieckiej siatkówki. Pozwalają one na kontynuację pomyślnego rozwoju obu zespołów – powiedział prezes DVV, Thomas Krohne.

Giovanni Guidetti pracuje z reprezentacją kobiet od 2006 roku i zdołał już wywalczyć z tym zespołem srebrne medale mistrzostw Europy w 2011 i 2013 roku, brązowy medal World Grand Prix w 2009 roku. Niemki wygrały także ubiegłoroczną edycję Ligi Europejskiej. – Naszym celem jest awans na igrzyska olimpijskie – przyznał utytułowany szkoleniowiec, który jest równocześnie trenerem słynnego VakifBanku Stambuł. Po raz ostatni na IO Niemki wystąpiły w 2004 roku w Atenach, gdzie zajęły 9. miejsce.

Vital Heynen kadrę siatkarzy objął po Raulu Lozano w 2012 roku. Pod wodzą charyzmatycznego szkoleniowca reprezentacja ta czyni stałe postępy i jest groźnym zespołem dla każdego. Zespół zajął 6. miejsce podczas ostatnich ME, gdzie pokonał m.in. Rosję 3:0, w rozgrywkach Ligi Światowej Niemcy w ostatnich dwóch latach zajęli odpowiednio 5. i 7. miejsce. Siatkarze z tego kraju z bardzo dobrej strony pokazali się także na IO w Londynie, zajmując 5. miejsce. – Dwa tygodnie temu rozmawiałem telefonicznie z Gyorgy Grozerem. W ciągu dwóch lat chcemy zdobyć medal i ja chcę być tego częścią, dlatego też jestem szczęśliwy z faktu podpisania nowej umowy – powiedział Heynen, który jest także trenerem Transferu Bydgoszcz.Obie reprezentacje wystąpią w tegorocznych mistrzostwach świata.

 

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved