Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwszoligowcy nie próżnują i grają towarzysko

Pierwszoligowcy nie próżnują i grają towarzysko

Za tydzień na zapleczu PlusLigi ruszy runda play-off. Chcąc się do niej jak najlepiej przygotować, pierwszoligowcy rozegrali w weekend kilka sparingów. MKS MOS Będzin dwukrotnie zremisował z Cuprum Lubin, a Camper Wyszków pokonał KPS Siedlce 4:0.

Sparing Campera i KPS-u Siedlce w Stoczku Łukowskim miał być sprawdzianem formy przed meczami play-off. Camper zaczął spotkanie sparingowe znakomicie i po trudnych zagrywkach Bartosza Zrajkowskiego objął prowadzenie 4:1. Potem w grę wyszkowian wkradło się nieco nerwowości i zespół z Siedlec doprowadził do wyrównania. Ekipa z Wyszkowa zdołała ponownie odskoczyć dzięki dobrej zagrywce i czujnej grze na siatce. W tym elemencie siatkarze Campera nie mieli sobie równych. W drugiej odsłonie ponownie o wyniku seta decydowała zagrywka oraz atomowe ataki zawodników z Wyszkowa. Partia zakończyła się takim samym rezultatem jak partia premierowa. W trzecim secie Tomasz Rutecki raz po raz strzelał zagrywką, której nie potrafili przyjąć siatkarze z Siedlec. Podopieczni Sławomira Gerymskiego byli bezradni wobec mocy Campera w tym elemencie, a set zakończył się wynikiem 25:11. Kolejna część meczu okazała się najbardziej zaciętą. Od samego początku z animuszem grali zawodnicy z Siedlec, zyskiwali przewagę i Camper musiał gonić rywali. Zespołowi z Wyszkowa udało się to w odpowiednim momencie, czyli w samej końcówce, przycisnęli przeciwników, a seta zakończył asami serwisowymi Konrad Woroniecki. W całym meczu ekipa z Wyszkowa zanotowała aż 18 punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki.

Również siatkarze z Będzina i Lubina postanowili wykorzystać weekend na spotkania sparingowe. Dwa rozegrane w piątek i w sobotę mecze odbyły się w hali będzinian i w obu padł remis 2:2. Za każdym razem lubinianie mieli też szansę wygranej, bowiem w pierwszym prowadzili 2:0, w drugim natomiast 2:1. Podopieczni Damiana Dacewicza potrafili jednak w obu doprowadzić do remisu. Pierwszą rundę play-off pierwszej ligi będzinianie i lubinianie zagrają kolejno z Pekpolem Ostrołęka i Krispolem Września.

źródło: inf. własna, kscamper.pl