Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Legionowianki wygrały dwa sparingi z Budowlanymi Łódź

Legionowianki wygrały dwa sparingi z Budowlanymi Łódź

Wykorzystując przerwę przed play-off ORLEN Ligi, w piątek i sobotę mecze sparingowe rozegrały siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź oraz Siódemki SK Banku Legionovii. W obu pojedynkach triumfowały podopieczne Macieja Kosmola.

Legionowianki jeszcze na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej nie łapały się do ósemki w ORLEN Lidze. Dopiero zwycięstwo 3:0 nad Pałacem Bydgoszcz pozwoliło im przeskoczyć w tabeli Naftę Piła i tym samym awansować do fazy play-off. Łodzianki miały zapewniony start w dalszej części sezonu już od jakiegoś czasu, ale słabsze ostatnie spotkania sprawiły, że ekipa Adama Grabowskiego spadła na siódmą lokatę.

Obie drużyny wykorzystując przerwę w rozgrywkach i przygotowując się do tych najważniejszych spotkań, rozegrały dwa mecze towarzyskie, które miały być dla trenerów obu zespołów ważną informacją o dyspozycji siatkarek, a także poligonem doświadczalnym i treningowym. W obu przypadkach szkoleniowcy sprawdzili swoje wszystkie podopieczne bardzo dokładnie, a wynikiem tego były dwie wygrane Legionovii. W pierwszym spotkaniu obie drużyny tak naprawdę stoczyły wyrównany bój, ale skuteczniejsze w kontrze siatkarki z Legionowa rozstrzygały wszystkie sety na swoją korzyść, w czwartym już znacznie przeważając nad rywalkami. Dzień później zespół z Łodzi nie mógł sobie poradzić z przeciwniczkami na tyle, by w końcówkach mieć szansę na wygraną. Dopiero w czwartym secie, gdy trochę rozprężenia wdarło się w szeregi legionowianek, Budowlane wykorzystały ten fakt i rozstrzygnęły tę odsłonę na własną korzyść.

Przypomnijmy, że zespół z Legionowa w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z Chemikiem Police, natomiast łodzianki staną w szranki z mistrzyniami Polski z Sopotu. Rozgrywki ORLEN Ligi powrócą do hal w połowie marca.

Siódemka SK bank Legionovia – Beef Master Budowlani Łódź 4:0
(26:24, 25:23, 25:23, 25:19)
Siódemka SK bank Legionovia – Beef Master Budowlani Łódź 3:1
(25:21, 25:20, 25:22, 21:25)