Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zawisza zakończył pierwszą część sezonu zwycięstwem

I liga K: Zawisza zakończył pierwszą część sezonu zwycięstwem

W dobrym stylu rundę rewanżową zakończył beniaminek z Sulechowa. Podopieczne Marka Mierzwińskiego po stojącym na niezłym poziomie widowisku 3:1 pokonały ekipę Budowlanych Toruń, która mimo porażki przystąpi do play-off.

Mimo że pojedynek pomiędzy Zawiszą Sulechów a Budowlanymi Toruń dla układu tabeli I ligi kobiet nie miał większego znaczenia, był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Po meczu Marek Mierzwiński bardzo się cieszył, iż pomimo spotkania „o pietruszkę” jego podopieczne nie zlekceważyły przeciwnika i poważnie podeszły do konfrontacji z toruniankami. – Dziewczyny bardzo rzeczowo podeszły do tematu. Nie musiałem ich specjalnie motywować przed tym spotkaniem. Mój zespół doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że gra się dla kibiców i od tego przedostatni mecz przed własną publicznością i jak to spotkanie oraz następne rozegramy, tak fani będą nas pamiętać do następnego sezonu – wyjaśnił szkoleniowiec beniaminka z Sulechowa.

Zgodnie z przewidywaniami, co pokazała premierowa odsłona meczu, pojedynek był bardzo zacięty. Oba zespoły szły łeb w łeb, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero, kiedy set wkroczył w decydującą fazę. – W okolicach stanu 20:20 udało nam się odskoczyć na kilka punktów. Oba zespoły pokazały walkę, dzięki czemu mecz mógł się podobać. Podobnie było w drugiej i trzeciej partii. Dopiero w ostatnim, czwartym secie uzyskaliśmy znaczną przewagę, kontrolując seta do końca – tłumaczył Marek Mierzwiński.Mnie najbardziej cieszy, że dziewczyny pokazały charakter i wolę walki, dzięki czemu wygrały zasłużenie – zakończył trener Zawiszy Sulechów.

Dzięki wygranej sulechowianki zrewanżowały się Budowlanym za porażkę 1:3 w Toruniu. Pomimo trzech punktów zdobytych w konfrontacji z sąsiadem w tabeli Zawisza zakończył fazę zasadniczą na 5. miejscu. Już wcześniej było wiadome, że podopieczne Mariusza Soi utrzymają 4. pozycję i w play-off zmierzą się z niepokonanym dotąd AZS-em WSBiP KSZO Ostrowiec Św. Z kolei zespół Marka Mierzwińskiego piątego miejsca będzie bronił w dwumeczu z KS-em Murowana Goślina.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – TKS-T Budowlani Budlex Toruń 3:1
(25:20, 22:25, 25:23, 25:16)

Zawisza: Kwiatkowska, Walczak, Bury, Fedorów, Skiba, Wawrzyniak, Rzepnikowska (libero) oraz Wellna, Buławczyk, Wodrowska i Witkowska
Budowlani: Pleśnierowicz, Lewandowska, Ryznar, Brzóska, Krzywicka, Szczygioł, Nowakowska (libero) oraz Szulc, Kolanowska, Łozowska, Tomczyk i Sobczak