Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Fenerbahçe zdemolowało Azeryol

Puchar CEV: Fenerbahçe zdemolowało Azeryol

Turczynki z Fenerbahçe Stambuł przypieczętowały awans do finału Pucharu CEV, pokonując w trzech setach pogromczynie ekipy z Muszyny, Azeryol Baku. Podopieczne Marcello Abbondanzy wręcz zdemolowały rywalki, tracąc w całym spotkaniu 42 punkty.

W pierwszym meczu półfinałowym siatkarki Fenerbahçe pokonały w Baku Azeryol, potwierdzając, że nie bez powodu uznawane są za faworytki do końcowego triumfu w Pucharze CEV.

Już pierwszy set meczu rewanżowego pokazał, że Turczynki nie zamierzają potraktować tego meczu ulgowo. W tej odsłonie wręcz zmiotły rywalki z boiska, pozwalając im samodzielnie zdobyć tylko dwa punkty i dorzucając kolejne sześć oczek po własnych błędach. Taką dominację podopieczne trenera Abbondanzy zawdzięczają znakomitej zagrywce, dzięki której zdobyły bezpośrednio 5 punktów i skutecznie utrudniły rywalkom grę (jedynie 30% skuteczności Azeryolu w przyjęciu).

Drugą odsłonę rozpoczęła dobra gra gospodyń, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:3. Później jednak Azerki zaczęły odrabiać straty i wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie (13:12). Zawodniczki Fenerbahçe nie pozwoliły im jednak na kontynuowanie dobrej gry i dzięki trzem seriom punktowym pewnie zwyciężyły 25:17.

Przez długą część trzeciej odsłony zawodniczki trenera Angelo Vercesiego prowadziły wyrównaną walkę, często obejmując 2-3-punktowe prowadzenie (12:10). Druga część partii należała jednak do zawodniczek ze Stambułu, które w końcówce partii zdominowały wydarzenia na boisku, pewnie zwyciężając, ponownie do 17.

Siatkarki Fenerbahçe pewnym zwycięstwem potwierdziły, że nie zamierzają odpuścić walki o triumf w Pucharze CEV. Podopieczne trenera Abbondanzy pokazały, że ich silną stroną jest zagrywka, punktując w całym meczu w ten sposób aż 15 razy. Do tego dorzuciły 9 punktów zdobytych blokiem. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu została Fernanda Garay Rodrigues, która dla swojej ekipy zdobyła 13 „oczek”, w tym aż 7 po zagrywce!

Azeryol Baku – Fenerbahçe SK Stambuł 0:3
(8:25, 17:25, 17:25)

Azeryol: Vargas (1), Kovalenko (4), Aliyeva, Di Iulio (6), Kozuch (1), Silie (2), Gasimowa (libero) oraz Thomsen (libero), Matiasovska-Aghayeva (3) i Rahimova (8)
Fenerbahce: Bauer (10), Havlickova (12), Kim (11), Glass (2), Erdem (1), Garay (13), Dalbeler (libero) oraz Öner (1) i Denkel (3)