Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Gładka wygrana Resovii na zakończenie rundy zasadniczej

PlusLiga: Gładka wygrana Resovii na zakończenie rundy zasadniczej

Resovia Rzeszów w trzech bardzo jednostronnych setach pokonała Czarnych Radom. Gospodarze pozwolili rywalowi zdobyć zaledwie 38 małych punktów. Taki wynik oznacza, że podopieczni Andrzeja Kowala zakończą rundę zasadniczą na pierwszym miejscu.

Radomianie rozpoczęli mecz od prowadzenia 2:0 i był to jedyny moment w tym spotkaniu, kiedy ich przewaga wynosiła więcej niż jeden punkt. Dwa skuteczne bloki rzeszowian plus błąd gości pozwoliły Resovii wyjść na prowadzenie. Do pierwszej przerwy technicznej miejscowi trzymali rywali na dwu-, trzypunktowy dystans, ale potem zaczęli, mówiąc kolokwialnie, odjeżdżać. Kiedy po ataku Petera Veresa jego zespół prowadził już 13:6, o czas poprosił Robert Prygiel. Przerwa w grze jednak niewiele zmieniła, bowiem rzeszowianie skutecznie atakowali, natomiast przyjezdni mieli ogromne problemy ze skończeniem swojej akcji. Od stanu 15:9 podopieczni Andrzeja Kowala wygrali cztery kolejne akcje – radomski blok skutecznie obijali Achrem, Konarski i Nowakowski, dodatkowo miejscowi dołożyli kolejny skuteczny blok. Po kolejnym udanym zbiciu Veresa Resovia miała pierwszą piłkę setową (24:12), którą w chwilę później wykorzystał Achrem.

Początek drugiej partii był wyrównany do stanu 3:3, potem rzeszowianie znowu wrzucili piąty bieg i w bardzo szybkim tempie powiększali przewagę. Do skutecznej gry miejscowych dochodziły licznie popełniane przez Czarnych błędy i na pierwszej przerwie technicznej zespół z Rzeszowa prowadził 8:4. Po punktowej zagrywce Veresa na tablicy widniał już wynik 13:6 i o czas poprosił Robert Prygiel. Po przerwie jego podopieczni tracili kolejne punkty, Wytze Kooistra został zablokowany, potem wprawdzie w kolejnej akcji skończył atak, jednak potem zapunktowali także Achrem oraz Konarski i przewaga miejscowych wzrosła już do jedenastu punktów (18:7). Nie pomogły robione przez szkoleniowca Czarnych zmiany, jego zawodnicy nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki rzeszowian i od tego zaczynało się całe ich nieszczęście. Resoviacy w tym elemencie zapunktowali aż 5 razy, psując przy tym 8 zagrywek, a radomianie tylko raz, przy 11 błędach. I to właśnie po dobrym serwisie kapitana Resovii gospodarze mieli pierwszą piłkę setową (24:10). Przyjezdni rzucili się w tym momencie do odrabiania strat, po asie Dirka Westphala było 24:13, ale w kolejnej akcji nie pomylił się Konarski i było już 2:0 w meczu dla siatkarzy z Podkarpacia.

Kibice drużyny z Mazowsza na pewno liczyli, że ich ulubieńcy po dziesięciominutowej przerwie wrócą do swojej normalnej dyspozycji i bardziej postawią się rzeszowianom, ale nadzieje te okazały się płonne. Trzecia partia zaczęła się od prowadzenia miejscowych 3:0 – widać było, że wyszli bardzo skoncentrowani i zdeterminowani, by wygrać bez straty seta. Po skutecznym bloku na Dirku Westphalu było już 8:2 i stało się jasne, że tylko jakiś cud mógłby spowodować, że rzeszowianie nie wygraliby tego meczu za trzy punkty. Kolejna czapa miejscowych – tym razem na Adamie Kamińskim – powiększyła ich przewagę do siedmiu oczek 10:3. A w dalszej części seta obie drużyny dzielił nawet jedenastopunktowy dystans. Ale czy mogło być inaczej, skoro miejscowi 12 razy skutecznie zablokowali ataki rywala, a ci nie potrafili ich ani razu skutecznie zatrzymać! Dodajmy do tego 21 punktów oddanych po własnych błędach – rzeszowianie zrewanżowali się zaledwie 10. W ataku też lepiej radzili sobie gospodarze (69% skuteczności do zaledwie 38% rywala) i zasłużenie wygrali trzecią odsłonę do 13 i cały mecz 3:0, gwarantując sobie bez względu na wynik meczu w Bełchatowie pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej.

MVP: Dawid Konarski (Resovia Rzeszów)

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom 3:0
(25:12, 25:13, 25:13)

Resovia: Konarski (14), Grzyb (7), Nowakowski (8), Tichacek (1), Achrem (14), Veres (10), Ignaczak (libero)

Czarni: Neroj, Wachnik (3), Westphal (4), Kooistra (13), Kamiński (2), Piovarci (1), Filipowicz (libero) oraz Bołądź, Grzechnik (2), Kędzierski, Gutkowski (3) i Kowalski (libero)