Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac Bydgoszcz przygotowuje się do meczów play-out

Pałac Bydgoszcz przygotowuje się do meczów play-out

fot. Cezary Makarewicz

Pałac Bydgoszcz rozpoczął przygotowania do najważniejszych meczów w sezonie - o prolongatę ligowego bytu z Naftą Piła. Intensywne treningi mają pomóc młodej ekipie znad Brdy osiągnąć zamierzony cel, jakim jest utrzymanie.

Na razie zespół nie planuje wyjazdu poza Bydgoszcz na specjalny obóz przygotowawczy. Intensywne treningi, które Pałac rozpoczął od 17 lutego, zostały niejako podzielone na dwa etapy. – W pierwszych dwóch tygodniach, czyli tym minionym i obecnym, bardziej skupiamy się na mocnej pracy pod względem motorycznym. Od przyszłego tygodnia będzie już znacznie więcej zajęć z piłką. W tym czasie położymy nacisk na kwestie techniczne i będziemy trenować typowo w szóstkach – powiedział trener Rafał Gąsior.

Od czwartku 26 lutego ekipa znad Brdy trenuje przez kilka dni w nieco okrojonym zestawieniu. Będące w składzie zawodniczki w wieku juniorskim udały się na turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorek do Białegostoku, który potrwa do niedzieli. W przyszłym tygodniu sytuacja personalna wróci do normy. Ponadto trener Gąsior może już liczyć na Zuzannę Czyżnielewską i Małgorzatę Skorupę, które po przejściu rehabilitacji biorą udział w treningach. – Co prawda Gosia nie ma jeszcze zgody od lekarza na skakanie, więc pracuje w ograniczonym zakresie, niemniej ćwiczy razem z zespołem. U Zuzi sytuacja wygląda tak, że jeszcze nie atakuje i nie zagrywa z pełną siłą, ale jest już w treningu z piłkami, co jest dla niej sporym krokiem naprzód – tłumaczy szkoleniowiec.

Pierwszy mecz play-out odbędzie się w Pile 22 marca. Przed nim sztab szkoleniowy Pałacu planuje rozegrać kilka spotkań sparingowych. Nie wiadomo jeszcze, z kim i kiedy się one odbędą, gdyż zespoły ORLEN Ligi mają przed sobą pojedynki w Pucharze Polski. Znalezienie sparingpartnera nie będzie więc łatwe, jednak plany powinny się sprecyzować pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia. 

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved