Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Zespół z Odincowa postawił kropkę nad „i”

Challenge Cup: Zespół z Odincowa postawił kropkę nad „i”

Choć w pierwszym spotkaniu w Odincowie ekipa ASPTT Mulhouse postawiła rywalkom z Zariecza bardzo trudne warunki, tak w rewanżowym spotkaniu nie podjęła już takiej walki. Rosjanki we Francji wygrały bez straty seta i zagrają w finale Challenge Cup.

Od początku spotkania drużyna z Odincowa wyłączyła z ataku najskuteczniejszą i najlepiej punktującą w pierwszym meczu Jaeckel, co w dużej mierze pozwoliło Rosjankom wygrać. Zawodniczka, która w pierwszym starciu zdobyła 22 punkty, w meczu we własnej hali punktowała już tylko dziewięciokrotnie. W dodatku trzy razy w ataku uderzyła w aut, a pięciokrotnie została zablokowana. Jej skuteczność w tym elemencie ledwo sięgnęła 25%. Ciężar gry próbowała wziąć na siebie Tsekova, jednak i ona w ważnych momentach psuła piłki w ataku bądź nadziewała się na rosyjski blok. Przyjezdne tym elementem w trzech setach zdobyły aż 13 punktów. W rewanżowym starciu Rosjanki zagrały bardzo zespołowo, ale do zwycięstwa poprowadziły swoją drużynę Malik i Bawikina (obie najbardziej eksploatowane w ataku).

Tak naprawdę Francuzki starały się walczyć i choć inicjatywa głównie należała do Rosjanek, to skuteczne zagrania z pola zagrywki Ferulik czy Faesch pozwalały utrzymywać się blisko przeciwniczek, w pewnych momentach dwóch pierwszych partii pozwalając nawet drużynie ASPTT objąć prowadzenie. Działo się tak zarówno w połowie pierwszego, jak i drugiego seta. W końcówce Malik i spółka udanie odjeżdżały jednak, kończąc uderzenia w kontrze. W trzecim secie zespół z Mulhouse poczuł, że to ostatnia szansa na pozostanie w grze. W dodatku lekka presja jaką zaczął wywierać na rywalkach sprawiła, że podopieczne trenera Pankowa zaczęły częściej się mylić. Od początku tej odsłony miejscowe prowadziły, z czasem budując kilkupunktową nadwyżkę. Wydawało się, że długo utrzymujące się pięć oczek różnicy (21:16) w zupełności pozwoli ASPTT, by przedłużyć tę rywalizację. Rosjanki jednak ponownie wykorzystały przestój w ostatnich akcjach partii i zakończyły pojedynek w trzech setach.

ASPTT Mulhouse – Zariecze Odincowo 0:3
(21:25, 21:25, 23:25)

Pierwszy mecz: 3:2 dla Zariecze, awans: Zariecze

ASPTT: Ferulik (9), Lazarević (7), Jaeckel (9), Faesch (4), Tsekova (13), Ilie Albu (9), Bousquet (libero) oraz Djilali, Nercher i Diarra
Zariecze: Bawikina (14), Bukrejewa (4), Malik (14), Kosianienko, Fetisowa (11), Merkułowa (11), Romanienko (libero) oraz Dibrowa i Srebrianikowa