Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup M: Miljković i spółka zagrają w finale

Challenge Cup M: Miljković i spółka zagrają w finale

Siatkarze Nantes Rezé Métropole chcieli, aby o awansie do finału zadecydował złoty set, więc musieli wygrać 3:0 lub 3:1. Nic takiego się nie stało. Zespół Fenerbahçe Stambuł od początku spotkania narzucił swój rytm gry i pewnie wygrał w trzech setach.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Daniela Castellaniego wygrali 3:1. W rewanżu od początku spotkania narzucili swój styl gry, szybko objęli trzypunktowe prowadzenie, które z każdą minutą powiększali (9:4). W dalszej części obraz gry nie uległ zmianie, nie pomogły czasy brane przez trenera Martina Demara, jego podopieczni grali słabo w ataku, mieli również problemy z przyjęciem zagrywki rywali i ulegli 13:25.

W drugim secie francuski zespół wyszedł na jedyne prowadzenie w tym meczu 3:2. Jednak po chwili siatkarze ze Stambułu wrócili do swojej gry. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5, a później tylko powiększali przewagę (14:6, 21:12). Mocna zagrywka i szczelny blok, były kluczem do zwycięstwa Fenerbahçe w tej partii. Podopieczni Daniela Castellaniego wygrali 25:16.

W trzeciej partii Fenerbahçe wyszło już bez Felipe Fontelesa i Emina Göka w wyjściowej szóstce. Jednak obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Na początku przewaga tureckiego zespołu wynosiła maksymalnie trzy oczka. Później wszystko wróciło do normy, zmiennicy zaczęli kończyć ataki (12:6). Fenerbahçe miało 94% w przyjęciu w tej odsłonie i 62% w ataku, a ich rywale po 48%. Dlatego to siatkarze ze Stambułu wygrali 25:18. Ivan Miljković zdobył w sumie 15 punktów (13 w ataku, 1 w bloku i 1 z zagrywki). Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującym zawodnikiem był Raphaël Mrozek – 11 oczek. Zespół Fenerbahçe awansował do finału Pucharu Challenge, a swojego rywala pozna jutro.

Nantes Rezé Métropole – Fenerbahçe Stambuł 0:3
(13:25, 16:25, 18:25)

Nantes: Chauvin (5), Holubec (6), Aguenier (4), Skladany (3), Mrozek (11), Fernandez (3), Bann (libero) oraz Malivao (3)
Fenerbahçe: Basaran (7), Marshall (8), Eksi (8), Fonteles (5), Gök (3), Miljković (15), Kilic (libero) oraz Dogan (2), Günes (3), Alves (1) i Toy (2)