Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Teun Buijs: Straciliśmy kontrolę nad tym meczem

Teun Buijs: Straciliśmy kontrolę nad tym meczem

fot. atomtrefl.pl

- Porozmawiamy o tym, co się teraz dzieje, jak rozwiązać problem, z którym się zetknęliśmy - mówi szkoleniowiec mistrzyń Polski. Atom Trefl Sopot po środowej porażce z zespołem z Muszyny odpadł już z rozgrywek o Puchar Polski.

Straciliśmy kontrolę nad tym meczem. Normalnie pracujemy na tym systemie i wszystko jest w porządku. W środę to nie zadziałało i wszystkie działania, jakie podejmowaliśmy, nie pomogły nam w ugraniu tu korzystnego rezultatu – ocenił trener zespołu, Teun Buijs. – Zaczęliśmy panikować, komunikacja ustała i nie wdrożyliśmy niczego, nad czym pracowaliśmy do tej pory. Jeśli spojrzymy na ten mecz, nic nie funkcjonowało dobrze. Mieliśmy problemy z odbiorem, którego współczynnik był dotychczas co najmniej dwukrotnie wyższy. Presja, jaką wywieramy zagrywką, jest na co dzień normą, ale dziś także jej nie było. Nie poradziliśmy sobie w ataku, nie umieliśmy obijać bloku i nie potrafiliśmy znaleźć rozwiązania tych problemów. Gratulacje dla Muszyny, bo grali fantastycznie w obronie i wywarli na nas presję wieloma innymi elementami – komentował sopocki szkoleniowiec.

Niewiele wniosła także zmiana rozgrywających. W miejsce Izabeli Bełcik na boisku pojawiła się na dłuższą chwilę Bojana Radulović. Jej rozegrania były nieco bardziej dynamiczne, ale nie odmieniły losów spotkania. – Rozegranie to bardzo ważny element gry, ale jest zależny w dużej mierze od tego, jak odebraliśmy piłkę. Jego skuteczność w jakimś stopniu zależy też od zdolności atakujących. Każdy z tych elementów jest od siebie uzależniony. To jest to, co ćwiczymy przez cały sezon i dotychczas wyglądało to dobrze. Dziś wszystkie zawodniczki miały problem i musimy się teraz zastanowić, dlaczego wynikła taka sytuacja – zapowiada Buijs. – Tak samo jak i nad tym, dlaczego tracimy kontrolę i nie umiemy grać na swoim dobrym poziomie – dodaje.

W związku z odpadnięciem z walki o krajowe trofeum plany drużyny muszą się nieco zmienić. Jak Teun Buijs zamierza zagospodarować najbliższe dwa tygodnie? – Oczywiście, plany uległy zmianie. W końcu mieliśmy się przygotowywać do finałów w Ostrowcu Świętokrzyskim, a teraz musimy już zacząć myśleć i przygotowywać się do walki w play-off. Pierwszą ważną rzeczą jest spotkanie i rozmowa z zawodniczkami w piątek rano i to, by przyniosło ono dobre rezultaty. Porozmawiamy o tym, co się teraz dzieje, jak rozwiązać problem, z którym się zetknęliśmy – mówił Holender.Trener nie planuje jednak żadnych meczów kontrolnych. – Nie mieliśmy niczego zaplanowanego, bo miał być wspomniany Puchar Polski. Teraz na takie plany jest już trochę późno, ale poradzimy sobie z tym – zapewnia. Pozostaje tylko jedno arcyważne pytanie: jak podnieść drużynę nie tylko po tak ciężkim meczu, ale przede wszystkim takim, który zamknął drogę do osiągnięcia pierwszego z ligowych celów? – Cały czas się nad tym zastanawiam i w pierwszej kolejności wiem, że powinniśmy znaleźć indywidualne problemy każdej z zawodniczek. Jeśli odnajdziemy te problemy, będziemy mogli je rozwiązać i pomóc siatkarkom wrócić do takiego poziomu, jaki cieszył oczy kibiców w tym sezonie – wyjaśnia trener.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved