Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: To nie będą koszary

Stephane Antiga: To nie będą koszary

fot. archiwum

Coraz bardziej zbliża się sezon reprezentacyjny, a w nim nowe wyzwania dla Stephane'a Antigi. - Nigdy nie zgodzę się, by ze mną na zgrupowaniu byli zawodnicy, którzy nie będą się przykładać w stu procentach - mówi o swojej pracy nowy trener polskiej reprezentacji.

Wszyscy od dłuższego czasu, niemal od ogłoszenia nazwiska nowego szkoleniowca biało-czerwonych, zastanawiają się kto, znajdzie się w drużynie narodowej w tym sezonie. Zmiany, jakie zaszły w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski, mogą pociągnąć za sobą również zmiany kadrowe, ale czy tak będzie? Okazuje się, że nazwiska polskich kadrowiczów poznamy już całkiem niedługo. – Planuję je podać po pierwszej rundzie play-off PlusLigi. Będziemy już po meczach finałowych Pucharu Polski, a także po Final Four Ligi Mistrzów. Każdy będzie mógł się wykazać – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym Stephane Antiga.

Jak na razie Francuz stanowi o sile PGE Skry Bełchatów i wypełnia swoje obowiązki zawodnicze. Jak przyznaje, każdą wolną chwilę poświęca reprezentacji Polski, jej budowaniu i obserwowaniu potencjalnych kadrowiczów. Antiga obecnie jest zawodnikiem walecznym, niezwykle solidnym i mającym poczucie obowiązku. Jak widać, po objęciu posady trenera chce, by jego podopieczni w kadrze narodowej byli tacy sami. – Chciałbym mieć wszystkich zawodników, na których liczę. Ale to będzie trudne, bo tegoroczny kalendarz jest szalony, a życie siatkarza czasami zaskakuje. Mam jedną zasadę: nigdy nie zgodzę się, by ze mną na zgrupowaniu byli zawodnicy, którzy nie będą się przykładać w stu procentach, nie podejmą wyzwania, a będą się chcieli oszczędzać, bo coś ich boli, mają problemy, obawiają się, że odniosą kontuzję. Doskonale rozumiem, że czasami gra na sto procent w każdym meczu to cholerne ryzyko, ale taki jest nasz zawód. Ryzyka nie da się wyeliminować, lecz można je ograniczyć, jeśli w mądry sposób żyjesz poza halą treningową. Musisz kontrolować, co i jak jesz, w jaki sposób odpoczywasz. Będę chciał chłopakom to wszystko wpoić – mówi otwarcie Stephane Antiga.

Dla Antigi najważniejsze jest profesjonalne podejście do pracy i tak samo, jak wymaga tego od siebie, będzie wymagał tego od swoich zawodników. Francuz już po nominacji mocno to podkreślał, a teraz tylko potwierdza. Jednak sam ma też świadomość, że by ciężka praca przyniosła efekty, zawodnicy muszą również odpocząć. – Armia? Nie, to nie będą koszary, nie będę rozkazywał, by jedli tylko w jednej stołówce. Raczej zaapeluję do ich rozsądku, do ich odpowiedzialności. Będzie ciężka praca, ale i wolne dni, wakacje, by zawodnicy mieli trochę swobody, potrafili oczyścić swoje umysły. Siatkówka to nie tylko praca w hali i w siłowni. Jeśli dbasz o siebie, to zmniejszasz ryzyko urazów. A ten rok dla nas jest wyjątkowy, bo nie tylko można stracić szansę na występy w kadrze, ale i szansę na występy w polskim mundialu – nie ukrywa nowy szkoleniowiec polskiej reprezentacji.Cały wywiad Kamila Składowskiego w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved