Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol: Do play-off będziemy przygotowani na 100%

Maciej Kosmol: Do play-off będziemy przygotowani na 100%

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Siódemki SK Banku Legionovii Legionowo intensywnie przygotowują się do fazy play-off. W pierwszej rundzie podopieczne Macieja Kosmola zmierzą się z Chemikiem Police. Przed tymi meczami zaplanowane są także sparingi.


Jak się pan czuje w Legionowie po ponad pół roku pracy w klubie?

Maciej Kosmol: – W zespole czuję się bardzo dobrze. Atmosfera w klubie bardzo mi odpowiada i jestem zadowolony z przyjścia do Legionowa. Widzę, że wszystkie osoby w klubie – ale także sponsorzy – są pomocni i starają się, żebym czuł się tu naprawdę dobrze. Doceniam te starania o dobrą atmosferę w pracy, bo daje ona możliwość skoncentrowania się na prowadzeniu drużyny. Co do samej drużyny, zdążyłem już poznać zespół zarówno od tej dobrej, jak i złej strony. Jednak jak w każdej grupie ludzi cały czas się docieramy i poznajemy. To nieustanny proces.

Jak podsumuje pan rundę zasadniczą ORLEN Ligi w wykonaniu Legionovii?– Podczas obecnego sezonu mieliśmy dobre i złe chwile. Wspominam dobrze wszystkie mecze, podczas których drużyna pokazała, że umie grać dobrą siatkówkę. Niekiedy nawet pomimo porażki mecze w naszym wykonaniu stały na wysokim poziomie. Do tych złych wspomnień zdecydowanie należą te mecze, które powinniśmy wygrać, a przegraliśmy, bo gra z naszej strony nie była na takim poziomie, jaki powinniśmy, a nawet mamy obowiązek reprezentować.

Kto z rywali (które zawodniczki, które zespoły) zrobił na panu największe wrażenie w rundzie zasadniczej ORLEN Ligi?

– Podoba mi się gra Chemika Police, który prezentuje bardzo wysoki poziom. Wygrał prawie wszystkie mecze w lidze i trudno się temu dziwić. Personalnie ma najsilniejszy skład w Polsce. Jestem pozytywnie zaskoczony także grą zespołu z Bielska-Białej. Gra naprawdę dobrą siatkówkę. Z pojedynczych zawodniczek zapadła mi w pamięć Gosia Glinka-Mogentale oraz Anna Werblińska. Dobrą formę reprezentuje także Agnieszka Bednarek-Kasza, która powróciła do gry po przerwie spowodowanej kontuzją. To jednak uznane nazwiska, ale ja widzę w ORLEN Lidze także kilka młodych zawodniczek, które już grają na poziomie reprezentacji Polski.

Jaki jest cel przed zespołem na resztę sezonu?

– Celem założonym na rundę zasadniczą w tym sezonie było zajęcie co najmniej 8. miejsca. Udało się to osiągnąć, także jestem z tego zadowolony, choć wykonaliśmy wyłącznie plan minimum. Teraz koncentrujemy się na rozgrywkach play-off. Cel jest jeden – zająć jak najwyższą pozycję na koniec rozgrywek – i obiecuję, że będziemy walczyć z każdym. Przed nami mecze z Chemikiem Police. Nie będziemy w tym starciu faworytem. Możemy jednak – co pokazaliśmy – rywalizować z nim jak równy z równym. Na razie udawało się to w pewnych fragmentach spotkań, w pojedynczych setach, a teraz musimy „postawić się” w kilku meczach z rzędu. Będzie to ciężkie zadanie, ale nie niemożliwe. Postaramy się sprawić sensację. Aby to się udało, musimy zniwelować wahania formy, które nam się zdarzają. Ważne jest, żebyśmy trzymali poziom gry z meczu na mecz. To jest najważniejszy element do poprawy na kolejne tygodnie.

Do meczów z Chemikiem w play-off jeszcze nieco ponad pół miesiąca. Jak będą wyglądały przygotowania?

– Mamy 3 tygodnie na ostateczne przygotowania i zmieniamy nieco system oraz bodziec treningowy. Treningi będą bardziej intensywne, chcemy popracować nad kondycją. Przygotowania będą odbywały się na naszych obiektach. Planujemy też kilka gier kontrolnych z innymi drużynami. Zakontraktowaliśmy już sparingi z Beef Master Budowlanymi Łódź oraz Pałacem Bydgoszcz. Na pewno do play-off będziemy przygotowani na 100 procent.

 

 

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved