Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kinga Hatala: Chcemy wygrać wszystko co się da wygrać

Kinga Hatala: Chcemy wygrać wszystko co się da wygrać

fot. ks.murowana-goslina.net

Choć przed pierwszoligowym AZS-em WSBiP KSZO ostatni pojedynek rundy zasadniczej, siatkarki z Ostrowca Św. przygotowują się już do fazy play-off. - Mamy teraz zupełnie inny cykl treningowy - mówi atakująca akademiczek, Kinga Hatala.

Podopieczne trenera Parkitnego są niekwestionowanymi liderkami na zapleczu ORLEN Ligi i nie ukrywają, że ich celem w tym sezonie jest awans do ekstraklasy siatkarek. Akademiczki już wcześniej zapewniły sobie pierwszą lokatę na koniec pierwszej części sezonu. Obecnie nad drugim Developresem mają 11 oczek przewagi. – Cieszymy się, że mamy już zapewnione pierwsze miejsce w tabeli, mamy spokojną głowę i możemy zająć się przygotowaniami do fazy play-off. Jest ciężko – nie da się tego ukryć, ale mamy nadzieję, że nasza praca przyniesie wymarzony efekt – przyznaje w serwisie echodnia.eu Kinga Hatala.

Pewne jest również, że pierwszymi rywalkami AZS-u w rundzie play-off będzie ekipa Budowlanych Toruń, z którą akademiczki wygrywały kolejno 3:2 i 3:0. – W tym momencie nie liczy się dla nas z kim będziemy grać. Po prostu chcemy wygrać wszystko, co się da wygrać. Jeśli chodzi o pierwszy mecz w Toruniu, to odbył się na początku sezonu i na pewno był dla nas ciężki. Zgrywałyśmy się jako nowa drużyna i można uznać, że to było przyczyną straty dwóch setów, jednak wygrałyśmy go. Teraz jesteśmy już zgraną drużyną, w rewanżu wygrałyśmy 3:0, forma idzie w górę i liczymy, że ta rywalizacja w fazie play-off bliższa będzie wynikowi z Ostrowca Św. niż z Torunia – ocenia atakująca AZS WSBiP KSZO.

Ostatnie – osiemnaste spotkanie rundy zasadniczej pierwszej ligi ostrowczanki rozegrają w Krośnie, z miejscowym zespołem Karpat. We własnej hali AZS pokonał rywalki pewnie w trzech setach. Zespół trenera Parkitnego już teraz intensywnie przygotowuje się do play-off, ale chce zapisać na swoim koncie osiemnaste zwycięstwo w lidze. – Mamy teraz zupełnie inny cykl treningowy. Każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, pod co się przygotowujemy, ale nie ma mowy, żeby w Krośnie odpuścić i nie zagrać o komplet zwycięstw w sezonie. Dwie rundy bez porażki to z pewnością powód do dumy, ale i dodatkowy bodziec do dalszej ciężkiej pracy – zapewnia Kinga Hatala. 

źródło: echodnia.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved