Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Giba zakończył przygodę z siatkówką w Dubaju

Giba zakończył przygodę z siatkówką w Dubaju

fot. archiwum

Niedługo trwała współpraca jednego z najbardziej znanych siatkarzy w historii dyscypliny Brazylijczyka Giby z klubem Al-Nasr z Dubaju. 37-letni przyjmujący w Zjednoczonych Emiratach Arabskich grał zaledwie trzy miesiące i zdecydował się na rozwiązanie umowy.

Legendarny Giba, którego sylwetki nikomu chyba przedstawiać nie trzeba, obecny sezon rozpoczął w barwach Funviku Taubate. Przyjmujący z Kraju Kawy wystąpił w kilku spotkaniach swojej ekipy, jednak w grudniu zdecydował się na opuszczenie Brazylii i kontynuowanie swojej kariery w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Utytułowany siatkarz otrzymał bardzo intratną propozycję jednego z klubów z Dubaju, a mianowicie Al-Nasr i zdecydował się z niej skorzystać. Po trzech miesiącach spędzonych w Dubaju Brazylijczyk zdecydował się zakończyć występy w tym klubie.

Powodem takiej decyzji Giby był rzekomy brak szacunku, jaki okazywano jednemu z najbardziej utytułowanych graczy w historii volleya. Reprezentant Canarinhos miał w Dubaju pełnić rolę nie tylko zawodnika, ale także ikony sportu, która miała przyczynić się do popularyzacji dyscypliny w tym rejonie świata. Poza tym Giba miał brać udział w szeregu akcji społecznych związanych z uprawianiem sportu i prowadzeniem zdrowego trybu życia. Żadnego z tych zadań nie mógł jednak prowadzić w stu procentach, ponieważ przeszkadzał w tym klub, który nie szanował zawodnika, jego wkładu w historię siatkówki i licznych laurów.

Brazylijczyk w oświadczeniu przyznał, że nie wie jeszcze, co dalej z jego sportową karierą, ale nie wykluczył, że odejdzie na sportową emeryturę. Na dzień dzisiejszy Giba poinformował, że jego celem jest powrót do kraju i dopiero wtedy na specjalnej konferencji prasowej przedstawi więcej szczegółów w kwestii swojej przyszłości.źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved