Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Artur Popko: Wyjątkowy sezon w historii polskiej siatkówki

Artur Popko: Wyjątkowy sezon w historii polskiej siatkówki

fot. archiwum

Podczas czwartkowej konferencji prasowej zostały przedstawione plany reprezentacji Polski na nadchodzący sezon. Artur Popko przyznał, że będzie to wyjątkowy sezon oraz potwierdził fakt, iż trenerem kadry B będzie Andrzej Kowal.

– Będzie to sezon wyjątkowy w historii polskiej siatkówki. Męska reprezentacja rozegra około pięćdziesięciu spotkań w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, Eurolidze, Lidze Światowej, meczach towarzyskich i na koniec w tym co najważniejsze – mistrzostwach świata – powiedział I wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Artur Popko.

Polskie siatkarki i siatkarze po raz pierwszy zagrają w Eurolidze. – Męski zespół poprowadzi obecny trener Asseco Resovii Rzeszów, Andrzej Kowal. W tym zespole znajdą się zawodnicy z bezpośredniego zaplecza kadry, dla których będzie to kolejny krok w stronę profesjonalnej kariery – powiedział Artur Popko.

I wiceprezes PZPS przypomniał, że w latach poprzednich była w polskiej siatkówce kadra B. – Teraz zawodnicy będą grać o określony sportowy cel. Spotkają się z trudnymi rywalami, będą oficjalne mecze transmitowane przez telewizję Polsat. Traktujemy bardzo poważnie ten projekt – zakończył Artur Popko.Polscy siatkarze zagrają w grupie A Euroligi z Grecją, Czarnogórą, Rumunią i Azerbejdżanem. W grupie B znalazły się następujące zespoły: Turcja, Słowenia, Austria, Dania i Macedonia. Zwycięzcę Euroligi wyłoni turniej Final Four.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved