Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Nie obawiam się o przemęczenie zawodników

Stephane Antiga: Nie obawiam się o przemęczenie zawodników

fot. archiwum

- Każdy mecz jest najlepszym treningiem. Nie obawiam się o przemęczenie zawodników - powiedział trener męskiej reprezentacji Polski, Stephane Antiga. Francuz dodał, że sezon będzie bardzo trudny, a narodowy zespół czeka dużo grania.

W maju biało-czerwoni zagrają w kwalifikacjach do kontynentalnego czempionatu. Następnie będą rozgrywki Ligi Europejskiej, Ligi Światowej, a sezon zwieńczą mistrzostwa świata w piłce siatkowej organizowane w Polsce, których inauguracja odbędzie się 30 sierpnia meczem z Serbią na Stadionie Narodowym.

W Lidze Światowej rywalami reprezentacji Polski będą zespoły Brazylii, Iranu i Włoch. – Będzie to znakomity test dla naszej drużyny. Rywale są bardzo mocni – podkreśla Stephane Antiga.

Trener Antiga poinformował, że nazwiska 22-osobowej kadry poda po pierwszej rundzie play off. – Będą to bardzo ważne mecze – dodał.Polska wystawi także drużynę do Ligi Europejskiej. Zagrają w niej głównie młodzi zawodnicy. Ich trenerem będzie Andrzej Kowal, obecnie prowadzący mistrza Polski Asseco Resovię Rzeszów. – Traktujemy to jako całkowicie nowy projekt. Obie reprezentacje nie będą ze sobą trenować, będą się oddzielnie przygotowywać – podkreślił wiceprezes PZPS-u Artur Popko.

Plany startowe polskich siatkarzy na 2014 rok:

– 16-18 maja (Wrocław) – pierwszy turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy

– 22-25 maja (Słowenia) – drugi turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy

– 30 maja – 5 lipca – Liga Światowa, dywizja I

– 16-18 sierpnia – Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (z udziałem czterech zespołów, trzy pewne to Polska, Rosja i Bułgaria)

– 30 sierpnia – 21 września – mistrzostwa świata w siedmiu polskich miastach

* więcej w serwisie sport.pl

 

źródło: pzps.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved