Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Siatkarze Fenerbahce bliżej finału Challenge Cup

Siatkarze Fenerbahce bliżej finału Challenge Cup

W środowym pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Challenge siatkarze Fenerbahce Stambuł pokonali we własnej hali Nantes Metropole 3:1. Dla podopiecznych tenera Daniela Castellaniego to doskonała zaliczka przed rewanżem we Francji.

Fenerbahce od samego początku, głównie dzięki dobrej grze Ivana Miljkovicia, szybko narzuciło swój styl gry i na pierwszej przerwie technicznej turecki zespół prowadził już 8:6. Potem jednak gra się nieco wyrównała i Nantes wciąż miało kontakt punktowy z rywalami. Obie drużyny popełniały sporo błędów zagrywki, jednak w końcówce to gospodarze zachowali więcej „zimnej krwi” i pewnie wygrali do 21. Na początku drugiej partii dał o sobie znać Hiszpan Iban Perez, jednak Fenerbahce szybko odrobiło straty i wyszło na prowadzenie 8:7. W dalszej części seta nie do zatrzymania był Miljković, który zdobył w tej partii 10 punktów, dostając dokładne piłki od rozgrywającego. Nic więc dziwnego, że turecki zespół wygrał do 17 i prowadził już 2:0 w tym spotkaniu.

Sytuacja zmieniła się nieco w trzecim secie. Znów do walki poderwał swój zespół Iban Perez i Nantes schodziło na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktową przewagą. Gospodarze zaczęli mieć spore problemy w przyjęciu, a Daniel Castellani zareagował przerwą przy stanie 17:13 dla rywali. Francuski zespół nie wypuścił już jednak szansy z rąk – seria skutecznych bloków oraz atki Pereza dały Nantes wygraną 25:20. Fenerbahce dało o sobie znać jednak już na początku czwartej partii, gdzie z bardzo dobrej strony pokazał się Felipe Fonteles. Zawodnicy Nantes wydawali się bezradni wobec ataków dwójki Miljković (35 pkt.)/Fonteles (22 pkt.) i przegrali wysoko tego seta do 15 i całe spotkanie 1:3. – Wierzymy, że możemy równie dobrze zagrać we Francji i mamy spore szanse na awans do finału – mówił po meczu kapitan tureckiego zespołu Arslan Eksi. Nantes to najtrudniejszy przeciwnik, z jakim przyszło nam się zmierzyć w tym sezonie, dlatego też jesteśmy szczególnie zadowoleni z końcowego wyniku – przyznał libero Fenerbahce, Ramazan Serhan Kilić.

Fenerbahce Stambuł (TUR) – Nantes Reze Metropole (FRA) 3:1
(25:21, 25:17, 20:25, 25:15)

Fenerbahce: Dogan (5), Basaran (3), Eksi (6), Fonteles (22), Gok (3), Miljković (35), Kilić (libero) oraz Gunes i Toy
Nantes: Holubec (5), Aguenier (7), Skladany, Mrozek (9), Fernandez (6), Perez (22), Banin (libero) oraz Chauvin i Malivao