Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Porażka Chemika w drugim meczu sparingowym

Porażka Chemika w drugim meczu sparingowym

Policzanki nie powtórzyły środowego wyczynu i nie pokonały po raz drugi silnych rywalek z Serie A. Siatkarki z Polski zdołały wygrać zaledwie seta, przegrywając cztery i do domu wrócą z jednym zwycięstwem i jedną porażką.

Czwartkowy mecz rozpoczął się od kapitalnej gry przyjezdnych. Trener Giuseppe Cuccarini desygnował do gry najmocniejszy skład, a ten już na pierwszej przerwie technicznej prowadził aż 8:1. Wypracowana kilkupunktowa przewaga utrzymała się aż do końca inauguracyjnej partii, którą policzanki wygrały w stosunku 25:19. Podobnie jak dzień wcześniej, tak i tym razem pierwszy przegrany set podziałał na Włoszki jak zimny prysznic. Zawodniczki z Italii szybko wróciły do dobrej gry i tym razem to one triumfowały 25:17.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia część meczu, w której do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była gra na przewagi. Ostatecznie nieco lepiej zaprezentowały się gospodynie i to właśnie one wygrały 29:27. Czwarta odsłona spotkania to dalsza przewaga miejscowych. Siatkarki Imoco Volley konsekwentnie budowały przewagę i zwyciężyły ostatecznie w stosunku 25:19.

Mimo wyniku 3:1 na korzyść „panter”, mecz się wcale nie skończył. Szkoleniowcy obu ekip ustalili, że ich zespoły rozegrają jeszcze piątą partię i dlatego drużyny pozostały na boisku. Ten set, podobnie jak trzy poprzednie, znów padł łupem gospodyń, które zbudowały bezpieczną przewagę (16:10) i spokojnie triumfowały 25:18.