Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Zamierzamy mocno odmłodzić reprezentację

Piotr Makowski: Zamierzamy mocno odmłodzić reprezentację

fot. Cezary Makarewicz

- Po turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata pozostał niedosyt, ale przed nami kolejne wyzwania - powiedział nam trener reprezentacji kobiet, Piotr Makowski. Drużyna narodowa rozegra w tym sezonie 32 mecze.

Przygotowania rozpoczniemy tuż po zakończeniu rozgrywek ORLEN Ligi. Być może część zawodniczek, których kluby odpadną w play-off, przyjedzie na zgrupowanie do Cetniewa wcześniej. Tam też będziemy przygotowywać się do turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy. W tamtejszym ośrodku planujemy dwa sparingi – powiedział Piotr Makowski.

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii weźmie udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Drużynę poprowadzi trener Piotr Makowski. – Współpracujemy z SMS-em PZPS Sosnowiec i zamierzamy mocno odmłodzić reprezentację. Będzie bardzo dużo grania, a Liga Europejska jest jedną z możliwości pokazania się na arenie międzynarodowej – powiedział trener Makowski.

Zespoły uczestniczące w Lidze Europejskiej zostały podzielone na dwie grupy – A: Turcja, Bułgaria, Azerbejdżan, Słowenia i B – Polska, Niemcy, Hiszpania i Grecja. Rywalizację zakończy turniej Final Four 18-19 lipca.Wcześniej reprezentacja Polski weźmie udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Od 16 do 18 maja zagra w Szwajcarii w grupie B z gospodyniami, Ukrainą i zwycięzcą pierwszej rundy eliminacyjnej zaplanowanej na 8-11 maja (Gruzja, Łotwa, Norwegia, Szwecja).

W dniach 23-25 maja odbędzie się drugi turniej kwalifikacyjny grupy B w Bydgoszczy. Awans do ME w 2015 roku uzyska najlepsza drużyna z grupy po dwóch turniejach. Zajęcie drugiego miejsca oznacza grę w barażach z drugim zespołem grupy A w terminie od 22 do 31 maja 2015 roku.

Tegoroczne World Grand Prix zostanie rozegrane według nowej formuły. My wystąpimy w drugiej dywizji. W przypadku wygrania turnieju Final Four awansujemy do Final Six World Grand Prix 2014 – powiedział Piotr Makowski.

Trener reprezentacji kobiet podkreślił, że ma w głowie nazwiska zawodniczek, które chce powołać do kadry. Nie ma daty granicznej ogłoszenia jej składu. – Na pewno nazwiska podam przed zakończeniem sezonu ligowego – zakończył trener reprezentacji kobiet.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved