Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zatorski: Sprawa awansu wciąż jest otwarta

Paweł Zatorski: Sprawa awansu wciąż jest otwarta

fot. Izabela Kornas

- Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu, nikomu nie trzeba mówić, że liga rosyjska jest jedną z najsilniejszych na świecie - mówił po spotkaniu półfinałowym Pucharu CEV Paweł Zatorski. PGE Skra przegrała 2:3, ale sprawa awansu jest wciąż otwarta.

Bełchatowianie rozpoczęli wyjazdowy mecz z Gubernią Niżnyj Nowogród od dwóch przegranych setów. Dopiero potem udało im się nawiązać walkę z rywalem i doprowadzić do wyrównania. – Na początku na pewno czuliśmy ciężar tego meczu na swoich plecach i grało się nam nieprzyjemnie. Później wyczuliśmy ten moment, że mimo naszej słabszej gry można z nimi toczyć wyrównaną walkę, bo wcale nie grali rewelacyjnie. Podnieśliśmy się, a to jest ważne przed rewanżem – mówił po spotkaniu libero PGE Skry Bełchatów, Paweł Zatorski.

Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu, nikomu nie trzeba mówić, że liga rosyjska jest jedną z najsilniejszych na świecie. Wiedzieliśmy, że grają tu bardzo dobrzy zawodnicy, kadrowicze Rosji, reprezentanci innych krajów. Cieszymy się, że udało nam się wrócić do gry w tym meczu, bo było naprawdę bardzo trudno. Sprawa awansu wciąż jest otwarta – dodał Zatorski. Bełchatowianie, by wywalczyć awans do finału Pucharu CEV, muszą wygrać w rewanżu 3:0 lub 3:1. Mogą też zwyciężyć po tie-breaku i potem liczyć na wygraną w złotym secie. – Mam nadzieję, że w Bełchatowie wyjdziemy od początku z odpowiednim nastawieniem i wolą walki i będziemy walczyli o awans. W sumie podobny wynik padł w Niemczech we Friedrichshafen i też musieliśmy w rewanżu wygrać, także musimy za wszelką cenę walczyć – stwierdził libero PGE Skry.

W drugiej parze półfinałowej Pucharu CEV Paris Volley przegrało we własnej hali 2:3 z rumuńskim Tomisem Constanta. Wielu obserwatorów zauważa, że rywalizacja Skry z Gubernią to przedwczesny finał tych rozgrywek. – Nie można lekceważyć dwóch pozostałych drużyn, bo również doszły do półfinału. Widać było jednak, że poziom tego naszego spotkania był wysoki i zasługuje na miano „wielkiego meczu” – zakończył swoją wypowiedź Paweł Zatorski.źródło: inf. własna, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved