Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Özge Çemberci: Nienawidzę przegrywać, chcę wygrywać wszystko

Özge Çemberci: Nienawidzę przegrywać, chcę wygrywać wszystko

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza już w drugi weekend marca czeka turniej finałowy Pucharu Polski. - Jeśli gramy jako zespół, to jesteśmy w stanie walczyć o każdą piłkę - przyznała rozgrywająca wicemistrzyń Polski, Özge Çemberci.

Gratuluję wygranej nad ekipą z Wrocławia i awansu do finałów Pucharu Polski. Po zwycięstwie u siebie byłyście praktycznie o krok od awansu, trzeba było tylko postawić kropkę nad i w stolicy Dolnego Śląska.

Özge Çemberci:Pierwszy mecz u siebie wygrałyśmy 3:1 i miałyśmy świadomość, że jest to dla nas spora zaliczka. Oczywiście drugi pojedynek był zdecydowanie cięższy. Impel Wrocław nie zamierzał odpuścić i bardzo mocno walczył w tym meczu.

Do końcowego sukcesu potrzebowałyście dwóch setów – co udało się zrealizować. Taki był wasz główny cel we Wrocławiu?– Nie myślałyśmy o tym, że potrzebujemy wygrać dwa sety. Skupiałyśmy się na naszej taktyce i dobrej grze. Wiedziałyśmy, że dobra postawa oraz realizacja przedmeczowych założeń pozwoli nam uzyskać korzystny rezultat. Pierwszy i czwarty set zagrałyśmy wręcz koncertowo. Pokazałyśmy się jako zespół i to zadecydowało o naszej wygranej.

Co twoim zdaniem zadecydowało o tym, że to wy, a nie Impel Wrocław pojedziecie do Ostrowca Świętokrzyskiego?

– Myślę, że przede wszystkim bardziej zasługiwałyśmy w kontekście całej konfrontacji na awans. Byłyśmy zespołem bardziej zdeterminowanym, chciałyśmy więcej osiągnąć niż nasze rywalki.

Przebywacie w Azerbejdżanie, gdzie przygotowujecie się do najbliższych pojedynków. Czy możesz przybliżyć naszym czytelnikom nad czym obecnie pracujecie?

– Tak. Jesteśmy teraz w Baku, gdzie gramy pojedynki towarzyskie z ekipą Rabity. To bardzo ważne dla nas w kontekście zbliżających się najważniejszych pojedynków. Możemy sprawdzić naszą formę jako zespół, popracować nad zgraniem i wyeliminować błędy. Mamy niestety kilka kontuzji w zespole, ale jesteśmy w dobrych rękach. Nasz sztab medyczny jest niesamowity, więc jestem przekonana, że uda nam się wrócić do optymalnej formy.

Awans do finału Pucharu Polski to wspaniały wynik, ale to chyba nie jest wasze ostatnie słowo w tym sezonie?

– W naszej poprzedniej rozmowie mówiłam, że jeśli gramy jako zespół, to jesteśmy w stanie walczyć o każdą piłkę. Możemy pokonać każdego rywala. Jesteśmy bardzo groźną ekipą. Naszym głównym celem jest jak najlepsza gra w decydującej fazie sezonu.

W prasie pojawiły się doniesienia, że to twój ostatni rok w Polsce…

– Nie wiem czy to mój ostatni sezon w Polsce, czy nie. Dopóki nie zakończą się rozgrywki, nigdy nie podpiszę nowego kontaktu. Mój manager wie o tym i szanuje tę decyzję, dlatego nie prowadzi żadnych rozmów póki co. Obecnie najważniejszy dla mnie jest mój klub z Dąbrowy Górniczej i nasi fani. Nienawidzę przegrywać, chcę wygrywać wszystko. Pracuję i walczę ciężko, żeby zrealizować ten cel. Z tego miejsca chciałabym podziękować wszystkim naszym fanom za wsparcie i prosić o więcej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved