Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mariusz Wlazły: Szkoda trochę piątego seta, ale i tak wynik jest OK

Mariusz Wlazły: Szkoda trochę piątego seta, ale i tak wynik jest OK

- Mamy wciąż otwartą drogę do finału. Na pewno będziemy walczyć o to, aby przejść dalej. Zobaczymy, jak to będzie za klika dni u nas - mówi po meczu z Gubernią Niżnyj Nowogród Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry. Rewanż już w niedzielę w Bełchatowie.

Spotkanie było bardzo trudne. Zresztą tego się spodziewaliśmy, gdyż spotkały się dwie mocne drużyny. Rywal znakomicie zagrał w dwóch pierwszych setach, szczególnie w ataku i bloku. To wcale nie znaczy, że my zaprezentowaliśmy się słabo. Pozwoliliśmy rywalowi objąć prowadzenie 2:0, ale byliśmy autorami małego cudu. Doprowadziliśmy do wyrównania – powiedział trener PGE Skry Bełchatów, Miguel Falasca, cytowany na stronie internetowej rosyjskiego klubu.

Mecz od początku zaczął się dla nas układać fajnie, bo w pierwszym secie prowadziliśmy nawet kilkoma punktami, ale gdzieś po drodze popełnialiśmy błędy. To się zemściło i przegraliśmy tego seta. Później w drugim Rosjanie zagrali na większym procencie skuteczności i naprawdę grało nam się dosyć ciężko. Cieszę się, że po tych dwóch przegranych setach potrafiliśmy się jakoś odrodzić i wygraliśmy trzeciego, a potem czwartego. Szkoda trochę tego piątego seta, ale i tak wynik jest OK – stwierdził kapitan PGE Skry, Mariusz Wlazły.

Przed bełchatowianami teraz mecz rewanżowy w niedzielę we własnej hali. – Przy tym systemie punktacji wynik 3:2 to nie jest zbyt bezpieczny wynik. Gdybyśmy przegrali 0:3 lub 1:3, to wtedy moglibyśmy się martwić. My przegraliśmy tu w Rosji 2:3 i mamy wciąż otwartą drogę do finału. Na pewno będziemy walczyć o to, aby przejść dalej. Zobaczymy, jak to będzie za klika dni u nas – stwierdził atakujący bełchatowian.

W rewanżu wcale nam nie będzie łatwiej, choć będziemy mieli wsparcie publiczności. Sprawa awansu rozstrzygnie się w samej końcówce. To jest siatkówka – powiedział Miguel Falasca.

źródło: inf. własna, pzps.pl, skra.tv