Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dick Kooy: U nas nie ma tak dobrze

Dick Kooy: U nas nie ma tak dobrze

fot. Joanna Skólimowska

- Moim zdaniem Grzegorz Bociek ma szansę w przyszłości stać się wielką gwiazdą siatkówki, ale na razie jest jeszcze bardzo młody i potrzebuje czasu. Pierwszy raz gra w dobrym klubie, dajcie mu jeszcze chwilę - mówi o swoim klubowym koledze Dick Kooy.

Uda się panu zastąpić MVP minionego sezonu Felipe Fontelesa?

Dick Kooy:OK, Fonteles zeszły sezon miał naprawdę niezły, ale bez przesady. Gdy grałem w Italii, to jakoś wcześniej nie było o nim tak głośno. On jest miłym gościem, gra po swojemu, ja po swojemu i tyle.

Odnalazł się pan w Polsce i Kędzierzynie-Koźlu?Ostatnio przez dwa i pół roku żyłem z żoną w Mediolanie. Była tam piękna pogoda i cudowne jedzenie, ale i tak czuję się szczęściarzem, bo w Kędzierzynie są Sebastian czy Paweł Zagumny, którzy doskonale znają włoski. Gdy tylko mam jakiś problem z porozumieniem się po angielsku, zawsze mi pomagają. Lubię kolegów z ZAKSY, to naprawdę mili ludzie. Moim zdaniem Grzegorz Bociek ma szansę w przyszłości stać się wielką gwiazdą siatkówki, ale na razie jest jeszcze bardzo młody i potrzebuje czasu. Pierwszy raz gra w dobrym klubie, dajcie mu jeszcze chwilę.

Teraz nie gra, bo został zawieszony za aferę kontraktową…

Słyszałem, że nie podpisał kontraktu i dziwi mnie to, że teraz jest z tym tyle problemów. Trochę tego nie ogarniam, bo przecież ja też mogę coś obiecać, np. że zostaję tu na cztery lata, a po sezonie odejść, jeśli tego wszystkiego nie sformalizujemy. Dziwne…

Dlaczego pańska reprezentacja nie odnosi takich sukcesów jak panczeniści. Nawet nie zakwalifikowaliście się na polski mundial.

Nie mamy tak świetnych warunków, jak choćby wasza kadra. Rozmawiałem z Polakami, oni opowiadali, że ćwiczą od poniedziałku do piątku w jednym ośrodku. A u nas nie ma tak dobrze, my wracamy każdego dnia do domów samochodami. To zupełnie inny świat.

Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved