Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dariusz Parkitny: Nie ma przepaści między ORLEN Ligą a I ligą

Dariusz Parkitny: Nie ma przepaści między ORLEN Ligą a I ligą

fot. archiwum

W sobotę siatkarki Karpat podejmować będą lidera I ligi, KSZO Ostrowiec Św. Podopieczne Dariusza Parkitnego są w tym sezonie niepokonane i będą chciały ten status utrzymać, choć trener przekonuje, że najważniejsze są teraz mecze w rundzie play-off.

– Myślami jesteśmy na pewno już w play-off, bo grupa jest ustawiona. Do najbliższego spotkania podchodzimy tak samo, jak do każdego meczu ligowego, bez względu na to jaki jest w danej chwili układ tabeli. Każdy z nas myśli o play-off, a przygotowanie, nie wiem jak w Karpatach to przebiega, na pewno robią wszystko, aby zagrać jak najlepiej te mecze, które praktycznie odbędą się za dwa tygodnie. Myślę, że pod tym kątem każdy to sobie tak układa. Z drugiej strony każdy chce wygrać, więc myślę, że mecz będzie interesujący – podkreślił Parkitny.

Dariusz Parkitny nie ukrywa również, jakie cele zostały postawione przed zespołem na starcie sezonu i ich realizacja jest w tym momencie priorytetem. Trener drużyny z Ostrowca zaprzecza również stwierdzeniu, że I ligę od ORLEN Ligi dzieli spora przepaść. – To, co będzie, to my nie jesteśmy w stanie określić. My mamy zadanie awansować i na tym się skupiamy. Chcemy zrobić wszystko, żeby grać jak najlepiej, zespołowo i zdobyć to, co sobie zakładamy – to jest nasz cel. To, co będzie za dwa, trzy miesiące trzeba zostawić na późniejszy termin – podkreślił trener. – Nie ma przepaści między I ligą a ORLEN Ligą. Myślę, że tu decyduje ogranie. Na pewno zawodniczki, które grają w ORLEN Lidze są bardziej doświadczone i grają na większej swobodzie. Myślę, że to jest ta różnica. Każda z dziewczyn się rozwija, każda idzie do przodu, każda robi postępy. Rzeszów pokazał, że to nie jest taka duża różnica. Wszystko jest na poziomie mentalnym – dodał.

Powyższa wypowiedź jest o tyle istotna, że również przed zespołem z Krosna otwiera się możliwość awansu, tym większa, że ORLEN Liga ma po sezonie zostać rozszerzona do dwunastu zespołów. Ostateczne decyzje w tej sprawie poznamy w okolicy 20 marca, ale pewne jest, że oprócz względów finansowych i organizacyjnych kluczowy, z punktu widzenia awansu, będzie wynik osiągnięty w fazie play-off. Możliwe jest również, że zostanie zorganizowany dodatkowy turniej, który wyłoni zespoły, które w przyszłym sezonie dołączą do ekstraklasy. Z informacji przekazanych przez serwis sportkrakowski.pl wynika, że władze Karpat wyraziły zainteresowanie walką o miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz udziałem w ewentualnym turnieju.Trudno się więc dziwić, że również Dominik Stanisławczyk uważa najbliższe spotkanie jako dobre przetarcie przed kolejnymi meczami, które mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość zespołu. Miesięczna przerwa od gry może budzić pewne obawy o formę zawodniczek, ale trener jest przekonany, że jego podopieczne dobrze przepracowały ten okres. – Sobotni pojedynek będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie jak wyglądają rozgrywki ligowe, jak to jest grać przy pełnych, mam nadzieję, trybunach. Nie graliśmy od 1 lutego, więc również nasza dyspozycja będzie zagadką, takie przerwy na pewno nie służą, ale musieliśmy sobie z tym jakoś poradzić. Liczę na to, że dziewczyny zdążyły zatęsknić za grą i będzie ona je bardzo cieszyć, zwłaszcza że naszym przeciwnikiem będzie lider tabeli – skomentował Stanisławczyk. – Jest to jedyna drużyna, z którą jeszcze nie wygraliśmy, mam nadzieję, że tym razem będziemy w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Do tej pory dziewczynom udawało się rewanżować przeciwniczkom od których były słabsze w pierwszej rundzie, gdyby udało się to i tym razem, to byłby to nasz spory sukces – dodał.

* więcej na khskarpaty-krosno.pl

źródło: khskarpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved