Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Chemik Police pokonał w pierwszym sparingu Imoco Volley

Chemik Police pokonał w pierwszym sparingu Imoco Volley

Zawodniczki Chemika Police wygrały we Włoszech z drużyną Imoco Volley. W starciu z utytułowanymi przeciwniczkami policzanki straciły dwa sety. Włoszki szansę do rewanżu będą miały już w czwartek, kiedy to po raz drugi podejmą we własnej hali ekipę z Polski.

Jedziemy do Włoch, aby należycie przygotować się do najważniejszych meczów sezonu. Rozegramy dwa sparingi w ciągu dwóch dni, czyli będziemy grać dokładnie na tych samych zasadach, jak będzie to miało miejsce przy decydujących starciach w Polsce – tłumaczył decyzję o wyjeździe do Włoch trener Giuseppe Cuccarini.

Policzanki poleciały do Italii w świetnych humorach. Sezon zasadniczy zakończyły na pierwszym miejscu, co daje im najlepszą pozycję startową przed rozpoczęciem rozgrywek fazy play-off. Na dodatek w minionym tygodniu dwukrotnie pokonały Naftę Piła, co zagwarantowało im awans do półfinału Pucharu Polski.

Sparing z „Panterami” zaczął się po myśli włoskiego trenera zawodniczek gości. Chemik od razu ruszył do ataku, zbudował kilkupunktową przewagę (14:8) i bez problemu triumfował w inauguracyjnym secie (25:15). Druga partia była lustrzanym odbiciem pierwszej. Tym razem Imoco uciekało (13:7) i spokojnie wygrało 25:17. Obie drużyny w dalszym ciągu trzymały się wypracowanego schematu i wygrywały sety na zmianę. W trzeciej partii nieco lepszy był Chemik (25:21), zaś czwarta zdecydowanie padła łupem gospodyń (25:15). Piąta część meczu, która w wyniku ustaleń obu trenerów rozgrywana była do 25 punktów, to powtórka z pierwszego seta i kolejne zdecydowane zwycięstwo siatkarek z Polic (25:15). Włoszki szansę do rewanżu będą miały już w czwartek, kiedy to po raz drugi podejmą we własnej hali ekipę z Polski.

Imoco Volley – Chemik Police 2:3
(15:25, 25:17, 21:25, 25:15, 15:25)