Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > W Bułgarii zmiana na stanowisku trenera reprezentacji

W Bułgarii zmiana na stanowisku trenera reprezentacji

fot. archiwum

Sezon reprezentacyjny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn zbliża się wielkimi krokami. Dla kilku krajów najważniejsze będą na pewno mistrzostwa świata. Niektóre federacje, np. bułgarska, zdecydowały się na zmianę na stanowisku selekcjonera.

Do zmiany doszło na stanowisku trenera żeńskiej kadry Bułgarii. Jak poinformowała tamtejsza federacja, za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Marcello Abbondanzą. Szkoleniowiec ten prowadził kadrę od 2011 roku przejmując stery po Dragutinie Balticu. Pod wodzą Włocha zespół zdobył brązowy (2013) i srebrny (2012) medal Ligi Europejskiej. Drużyna wzięła także udział w ubiegłorocznej edycji World Grand Prix, gdzie ostatecznie zajęła miejsce dziewiąte. Na pewno godne zapamiętania z tych rozgrywek było zwycięstwo Bułgarek nad Brazylią 3:1. W styczniu tego roku reprezentacja ta wywalczyła na własnym terenie awans do mistrzostw świata po pokonaniu zespołów z Czech, Białorusi i Słowacji. Duży wpływ na rozwiązanie umowy z Marcello Abbondanzą miał na pewno nieudany występ na mistrzostwach Europy, gdzie Bułgarki zajęły dopiero 13. miejsce, przegrywając m.in. z reprezentacją Polski. Warto jednak zaznaczyć, że Abbondanza nie pozostanie bezrobotny, bowiem wciąż jest trenerem Fenerbahce Stambuł.

Abbondanzę, jak podała jedna z rosyjskich agencji menadżerskich, ma zastąpić słynny Władymir Kuzjutkin. Doświadczony szkoleniowiec doprowadził w 2010 roku reprezentację Rosji do złotego medalu mistrzostw świata. 67-letni dziś szkoleniowiec rok później, po 6. miejscu w mistrzostwach Europy zrezygnował z funkcji selekcjonera Sbornej. Nie wiadomo, jakie są szczegółowe ustalenia Kuzjutkina z bułgarską federacją.

źródło: inf. własna, usmanagement.ru, volleyball.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved