Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Muszynianki w Sopocie wywalczyły bilety do Ostrowca Św.

PP: Muszynianki w Sopocie wywalczyły bilety do Ostrowca Św.

Do niespodzianki doszło w Sopocie, gdzie aktualne mistrzynie Polski uległy w trzech setach drużynie Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Banku BPS i odpadły z rywalizacji w Pucharze Polski. W półfinale muszynianki zmierzą się z Tauronem Banimexem MKS.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego po raz kolejny udowodniły, że bez względu na potencjał kadrowy, miejsce w tabeli, kontuzje, napięty kalendarz gier, z „atomówkami”, i to w dodatku na wyjeździe, potrafią walczyć jak równy z równym. Już w premierowej odsłonie meczu zarysowała się delikatna przewaga zespołu z Muszyny. Przy stanie 2:2 ekipa Teuna Buijsa zaczęła popełniać błędy, dzięki czemu przyjezdne wyszły na 5:2. Kiedy „mineralne” na siatce zatrzymały Annę Podolec, Atom Trefl tracił do rywalek na pierwszej przerwie technicznej cztery punkty. Po wznowieniu gry siatkarki z Doliny Popradu parły do przodu i po punktowej zagrywce prowadziły 11:6. Sopocianki w końcu ruszyły do ataku. Dzięki atakom Charlotte Leys, Kimberly Hill i Podolec zbliżyły się do gości na 10:12. W momencie gdy wydawało się, że mistrzynie Polski błyskawicznie odrobią straty, w szeregi ekipy z Wybrzeża wdarł się chaos i przy stanie 10:14 o przerwę musiał poprosić holenderski szkoleniowiec. Gdy oba zespoły wróciły na boisko, obraz gry nie uległ zmianie i po chwili było już 20:15 dla gości. W decydującej fazie seta Atom Trefl podkręcił tempo (20:22), ale zespół Bogdana Serwińskiego wytrzymał napór rywalek, wygrywając 25:22.

Atomówkom sporo problemów robiła zagrywka Aleksandry Jagieło. To właśnie po serwisach swojej kapitan Polski Cukier Muszynianka wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (4:0). Teun Buijs próbował rotować składem, jednak zespół z Muszyny rozkręcał się z akcji na akcję, schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:3, a kiedy Ivana Plchotova zatrzymała na skrzydle Leys, „mineralne” miały siedem oczek przewagi (11:4). Bezradne sopocianki tylko patrzyły, jak ekipa z Doliny Popradu pewnie zmierza w kierunku 25. punktu. Mistrzyń Polski nie był w stanie pobudzić kolejny czas na żądanie trenera Buijsa (5:13) ani kolejne zmiany. Po asie Mariny Cvetanović Polski Cukier Muszynianka odskoczył na 23:15, zwyciężając 25:17 po kiwce Magdaleny Mazurek.

Po zmianie stron wydawało się, że Atom Trefl odzyskał inicjatywę, bowiem po akcjach Podolec siatkarki z Wybrzeża prowadziły 2:0. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem podopieczne Bogdana Serwińskiego błyskawicznie odrobiły straty, a po kontrze Cvetanović wyszły na 4:3. Gdy punkt ze środka dołożyła Plchotova, muszynianki odskoczyły na 8:4, ponownie dominując na parkiecie. Straty sopocianek starała się zmniejszyć Klaudia Kaczorowska, ale po kolejnym kontrataku Cvetanović było 10:5 dla przyjezdnych, które dzięki Jagieło prowadziły na kolejnej przerwie technicznej 16:8. Z bardzo dobrej strony pokazała się Sylwia Wojcieska. Środkowa Polskiego Cukru Muszynianki stanowiła dla mistrzyń Polski barierę nie do przejścia. Kiedy „mineralne” miały jedenaście punktów przewagi (19:8) w ich szeregi wdało się rozprężenie. Skuteczne zagrywki Leys pozwoliły gospodyniom odzyskać na chwilę nadzieję na korzystny rezultat. Przy stanie 19:11 o przerwę poprosił Bogdan Serwiński i choć jego podopieczne przy stanie 24:15 miały pierwszą piłkę meczową, wynik spotkania ustaliły dopiero po zbiciu Mariny Cvetanović.

Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS  0:3
(22:25, 17:25, 21:25)