Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Plamen Konstantinow: Puchar CEV to nasz cel numer 1

Plamen Konstantinow: Puchar CEV to nasz cel numer 1

fot. archiwum

- Superliga jest dla nas bardzo ważna, lecz tam do rozstrzygnięć dojdzie dopiero w fazie play-off. Skoro teraz walczymy w Pucharze CEV, to chcemy go zdobyć, nie ma innej możliwości - mówi trener Guberni Niżnyj Nowogród, Plamen Konstantinow.

Jest pan przygotowany na starcia w półfinale Pucharu CEV z PGE Skrą Bełchatów?

Plamen Konstantinow:Można powiedzieć, że teraz jest już dużo lepiej. Mieliśmy długi okres, gdy musieliśmy sobie radzić bez kluczowych przyjmujących. Po pierwsze Paweł Abramow jest po poważnej operacji barku i bardzo powoli wraca do formy. Kłopoty miał także Miloš Nikić, który po kwalifikacjach do mistrzostw świata był w bardzo kiepskiej kondycji. Miesiąc trwało, zanim się połapaliśmy, co się dzieje. W Superlidze ratowaliśmy się, grając z drugim atakującym na przyjęciu. To było naprawdę trudne. Teraz Abramow coraz bardziej nam pomaga, Nikić dochodzi do siebie. Przez cztery miesiące dysponowałem tylko jednym w pełni zdrowym i gotowym do gry przyjmującym. To była tragedia!

Obawia się pan bełchatowian?Skra w porównaniu choćby z poprzednim sezonem to zupełnie inna drużyna, mająca nowego trenera i stawiająca na inną strategię gry. Uważam, że prezesi wykonali kawał dobrej roboty na rynku transferowym, bo pozyskali kilku zawodników, którzy mają naprawdę wysokie umiejętności. To naprawdę zrównoważony zespół.

Przed rokiem zajęliście czwarte miejsce w lidze, teraz jesteście na siódmym miejscu w tabeli.

Zeszły sezon nam wyszedł i w tym roku oczekiwania są jeszcze większe. Trudno się zresztą dziwić, bo przed rokiem byliśmy objawieniem Superligi. Po raz pierwszy w historii zakwalifikowaliśmy się do europejskich pucharów, bo klub jest zupełnie nowy, powstał przed pięcioma laty. I z tego powodu trzeba jeszcze wiele poprawić, szczególnie w jego organizacji. W rok czy dwa nie da się stworzyć czegoś wielkiego.

Cały wywiad Kamila Składowskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved