Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Piotr Makowski: Trzeba budować wszystko niemal od nowa

Piotr Makowski: Trzeba budować wszystko niemal od nowa

fot. Cezary Makarewicz

- Skoro do tej pory nie szło, to będzie trzeba też zmienić system. Jeżeli ktoś uzna, że należy zmienić trenera, to też nie będę się upierał i odejdę bez zbędnej złości - mówi Piotr Makowski, selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek.

Ile daje sobie pan czasu, żeby polska reprezentacja pań była na podobnym poziomie jak w 2003 roku?

Piotr Makowski:Nic nie ujmując naszym sukcesom z 2003 i 2005 roku, w Europie liczyliśmy się od zawsze, ale najważniejsze są te imprezy ogólnoświatowe. Ile daje sobie czasu? Dużo. Patrząc na stan posiadania, trzeba budować wszystko niemal od nowa. Jeśli Polski Związek Siatkówki wytrzyma, to może ja też będę wytrzymały. Byłem ostatnio w Szkole Mistrzostwa Sportowego, przyglądałem się młodym siatkarkom i widzę w nich potencjał. Przepaść jest między umiejętnościami tych grających od lat w reprezentacji, które mają trzydzieści parę lat i za chwilę będą kończyły karierę, a tymi, które mają siedemnaście – osiemnaście lat, ale myślę, że w tym kierunku trzeba zmierzać, budując reprezentację.

Jeździ pan teraz, ogląda mecze klubowe pań i wyławia nowe talenty?Tak dokładnie, jeżdżę też po pierwszej lidze. Staram się mieć bezpośredni kontakt z zawodniczkami, które grają i obserwuję, jak się rozwijają.

Będą duże zmiany w kadrze?

Tak, będą dość duże zmiany, skoro do tej pory nie szło, to będzie trzeba też zmienić system. Jeżeli ktoś uzna, że należy zmienić trenera, to też nie będę się upierał i odejdę bez zbędnej złości. Trzeba spróbować wszystkiego dla dobrego rezultatu.

Po byciu trenerem polskiej reprezentacji siatkarek co można jeszcze osiągnąć?

Jest męska reprezentacja (śmiech), są bardzo dobre kluby. W każdym z nas jest taki ciąg, aby być coraz lepszym.

Więcej na stronach Radio PIK

źródło: Polskie Radio PIK

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved