Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Chudzik: Realnie naszym celem jest piąte miejsce

Marcin Chudzik: Realnie naszym celem jest piąte miejsce

fot. archiwum

- Mimo bardzo trudnego rywala w play-off nie poddamy się już przed meczem. Myśląc realnie, teraz naszym celem jest zajęcie piątego miejsca na koniec rozgrywek - przyznaje, twardo stapiając po ziemi, prezes Beef Master Budowlanych Łódź, Marcin Chudzik.

Rundę zasadniczą łodzianki zakończyły 8 lutego, a trzy dni później rozegrały rewanżowy mecz IV rundy Pucharu Polski. Po spotkaniu z Naftą Piła, która w dmumeczu okazała się lepsza, podopieczne Adama Grabowskiego na ponad miesiąc musiały zapomnieć o rywalizacji z innymi drużynami. Pierwsze mecze fazy play-off, m.in. ze względu na finałowy turniej Pucharu Polski (8-9 marca), wyznaczono dopiero na 14 marca. Siatkarki Budowlanych zmierzą się w nich z broniącą tytułu mistrzyń Polski i najmocniejszą obok Chemika Police drużyną Atomu Trefla Sopot, a dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane na parkiecie rywalek.

Zadanie wyeliminowania zespołu znad morza wydaje się arcytrudne, ale w łódzkim klubie bardzo solidnie przygotowują się do drugiej części rozgrywek. – Trenujemy dwa razy dziennie – na siłowni i sali – przez sześć dni w tygodniu. Wolna jest tylko niedziela, choć i tego dnia dziewczyny mają odnowę. Długą przerwę spędzamy naprawdę pracowicie – zapewnia prezes klubu, Marcin Chudzik.

W piątek i w sobotę formę Budowlanych sprawdzi Siódemka Legionowo, etatowy sparingpartner łódzkiej drużyny. W weekend nie będzie mogła zagrać Tabitha Love, która nie wyleczyła jeszcze kontuzji, ale do zajęć ma wrócić na początku przyszłego tygodnia. Na szczęście do dyspozycji szkoleniowca są pozostałe zawodniczki. Na pełnych obrotach trenuje już też Aleksandra Sikorska.W przyszłym tygodniu Budowlani rozegrają kolejne mecze kontrolne w Łodzi, a rywalem będzie najprawdopodobniej Nafta Piła. – Mimo bardzo trudnego rywala w play-off nie poddamy się już przed meczem. Myśląc realnie, teraz naszym celem jest zajęcie piątego miejsca na koniec rozgrywek – przyznaje Chudzik. To oznacza, że w przypadku wyeliminowania przez Atom zmierzą się ze słabszym z pary Muszynianka Muszyna – Impel Wrocław.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved