Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maciej Zendeł: Zawodnicy SMS-u będą częścią reprezentacji juniorów

Maciej Zendeł: Zawodnicy SMS-u będą częścią reprezentacji juniorów

fot. archiwum

- W Polsce jest kilka województw, które od lat zajmują wysokie lokaty w turnieju mistrzostw Polski juniorów. Mam na myśli przede wszystkim śląskie czy mazowieckie - mówi przed turniejami ćwierćfinałowymi MP juniorów trener SMS-u Spała, Maciej Zendeł.

SMS PZPS Spała wygrał z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 w rozgrywkach II ligi. Porażkę w trzeciej partii można tłumaczyć chyba tylko barkiem koncentracji?

Maciej Zendeł:Myślę, że tak. Choć z drugiej strony muszę przyznać, że takie proste błędy w końcówce przytrafiły się nam po raz kolejny. W Bydgoszczy w meczu Młodej Ligi prowadziliśmy z Transferem już 2:0, a przegraliśmy 2:3. Na szczęście w sobotę w czwartej partii spotkania z Norwidem wróciliśmy do swojego rytmu gry i zwyciężyliśmy za trzy punkty. Nie będę ukrywał, że przyjechaliśmy do Częstochowy po komplet punktów. Teraz jesteśmy spokojni o pierwsze miejsce w grupie.

Niedawno trener Jacek Nawrocki powiedział, że zawodnicy grający w SMS-ie Spała muszę wiele grać, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżających się eliminacji mistrzostw Europy juniorów.Tak, to prawda. Większość zawodników, którzy grali m.in. w sobotnim meczu II ligi, będzie częścią reprezentacji Polski juniorów. Naszą drużynę czeka turniej kwalifikacyjny do ME, który odbędzie się pod koniec kwietnia we Włoszech. W ostatnim spotkaniu zabrakło Aleksandra Śliwki. Temu zawodnikowi daliśmy chwilę odpoczynku, ponieważ w ostatnim czasie był dość mocno forsowany. Musimy go troszkę oszczędzać.

We wspomnianym turnieju kwalifikacyjnym zagracie z Austrią, Ukrainą i Włochami. Czy ten ostatni zespół będzie najtrudniejszym przeciwnikiem?

Myślę, że Włosi będą jednym z najgroźniejszych rywali. W ostatnim czasie zdobyli tytuł mistrza Europy, a także brązowy medal mistrzostw świata. Nie lekceważyłbym też Ukrainy. Jest to zespół, który już dużo potrafi i ma w składzie wysokich zawodników.

W najbliższy weekend zostaną rozegrane ćwierćfinały mistrzostw Polski juniorów. Jesteś zaskoczony dotychczasowymi wynikami niektórych drużyn?

W Polsce jest kilka województw, które od lat zajmują wysokie lokaty w turnieju mistrzostw Polski juniorów. Mam na myśli przede wszystkim śląskie czy mazowieckie. Cieszę się, że Exact Systems Norwid Częstochowa powrócił do rywalizacji po wycofaniu się jednej z drużyn. Szkoda byłoby, gdyby zawodnicy z tej drużyny nie mieli szans na grę.

Rozmawiała Katarzyna Porębska – więcej na pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved