Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Drugi sparing Transferu w Berlinie również dla rywali

Drugi sparing Transferu w Berlinie również dla rywali

Bydgoszczanie wrócili do Polski po dwóch meczach kontrolnych w Niemczech. W pierwszym sparingu górą byli siatkarze z Berlina, którzy zwyciężyli 3:2. Wczoraj również lepsi okazali się gospodarze, którzy tym razem wygrali 3:1.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów. W trzech pierwszych tryumfowali nasi rywale. Czwarty na swoją korzyść rozstrzygnęli bydgoszczanie. Obaj trenerzy od początku spotkania desygnowali do gry nominalnie wyjściowe szóstki. Warto zwrócić uwagę, iż po stronie Transferu od pierwszej piłki na boisku pojawił się Miłosz Zniszczoł. W ustawieniu z Pawłem Woickim, Carsonem Clarkiem, Wojciechem Jurkiewiczem, Marcinem Walińskim, Garrettem Muagututią, Tomaszem Bonisławskim i wspomnianym wcześniej Zniszczołem, bydgoszczanie rozegrali dwa sety. Już w trakcie drugiej partii trener Vital Heynen wprowadzał do gry zmienników: Maikela Salasa, Bartosza Janeczka i Jana Nowakowskiego. To właśnie Kubańczyk rozgrywał przez kolejne dwa sety. Na środku w trzecim secie pozostał także Nowakowski, a na przyjęciu zameldował się Łukasz Wiese, zmieniając Muagututię.

Dobry mecz rozegrał Jurkiewicz, zdobywając siedem punktów (75%), w tym jeden blokiem. Liderem drużyny był jednak Waliński, który atakował 30 razy, notując 53% skuteczności. Do swojego dorobku dołożył jeden punkt blokiem i jeden zagrywką. Bardzo podobnie w porównaniu z pierwszym meczem wypadł Łukasz Wiese. Zbijał na poziomie 42% i raz punktował blokiem. Słabsze spotkanie mają za sobą obaj Amerykanie. Carson Clark atakował ze skutecznością 28% (7/25), a z kolei Garrett Muagututia na poziomie 33% (5/15).

Po wczorajszym sparingu bydgoscy siatkarze wrócili do kraju. Dziś mają dzień wolny, a jutro ponownie zameldują się na treningu i będą kontynuować przygotowania do meczu z Treflem Gdańsk.

Berlin Recycling Volleys – Transfer Bydgoszcz 3:1
(25:17, 25:21, 25:17, 21:25)

Berlin Recycling Volleys: Touzinski (12), Shoji (5), Kromm (17), Fischer (2), Carroll (11), Lisinac (13), Kristof (libero) oraz Spirovski (3), Sikirić (3), Hecht (6) i Schott (1)
Transfer: Jurkiewicz (7), Zniszczoł (2), Waliński (18), Woicki, Clark (8), Muagututia (5), Bonisławski (libero) oraz Salas (3), Janeczek (4), Wiese (6) i Nowakowski (2)

źródło: transferbydgoszcz.pl