Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefa Eksperta: Kto uzupełni stawkę ośmiu najlepszych?

Strefa Eksperta: Kto uzupełni stawkę ośmiu najlepszych?

Przedostatnia kolejka PlusLigi przeszła już do historii. O jej przebiegu, o emocjach związanych z ostatnimi niewiadomymi, a także o tym, kto wywalczy sobie grę w fazie play-off w Strefie Eksperta opowiedział trener Grzegorz Ryś.

Decydujące mecze rundy zasadniczej są bardzo emocjonujące, sporo spotkań kończy się w pięciu setach, tak jak w kolejce środowej. Przedostatnia kolejka nie przyniosła jeszcze ostatecznych rozstrzygnięć i oprócz pewnych już siedmiu zespołów wciąż nie wiadomo, kto jeszcze zakwalifikuje się do rundy play-off. O ósme miejsce walczą trzy zespoły i praktycznie w ostatniej kolejce dowiemy się, dla kogo los okaże się łaskawy. Największe szanse na awans mają zespoły z Bydgoszczy i Gdańska, a właśnie mecz pomiędzy nimi rozstrzygnie o końcowym układzie tabeli. Cieszy bardzo taka sytuacja, gdyż do końca nie wiadomo, kto będzie tym szczęśliwcem, a mecz w Bydgoszczy na pewno dostarczy sporo emocji. Mimo zwycięstwa nad AZS-em Politechnika Warszawska nieco mniejsze szanse na awans do ósemki ma Effector, lecz czy wystarczy zespołowi z Kielc wiary, siły i umiejętności, aby pokonać Skrę? Zobaczymy, pamiętajmy jednak, że w tym sezonie zanotowano już kilka niespodziewanych rezultatów… Na czołowych miejscach plasują się zespoły Resovii, Skry, Jastrzębskiego Węgla oraz ZAKSY i nic nie wskazuje, aby pozostałe ekipy zagroziły im w walce o medale. Mimo ambitnej postawy AZS Olsztyn oraz Czarni Radom raczej nie dadzą rady, aby w play-off wygrać trzy mecze dające awans do półfinału.

W dalszym ciągu w wielu spotkaniach wyróżniają się młodzi zawodnicy, widać wyraźnie, iż czynią systematyczne postępy. Można śmiało powiedzieć przed zakończeniem rundy zasadniczej, że ten sezon należy do młodych i jest to największa zdobycz naszej ligi. Oczywiście, na efekty poczekamy co najmniej dwa lata, lecz ta inwestycja jest jak najbardziej celowa i bardzo opłacalna dla reprezentacji Polski. Oby tak dalej.

BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów

Bielszczanie nie znaleźli recepty na dobrze dysponowanych gości. Mimo ambitnej postawy różnica umiejętności była zbyt duża, aby zagrozić aktualnym mistrzom Polski. Nagroda MVP dla Veresa, jednakże w zespole gospodarzy na wyróżnienie zasłużył Błoński.

Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Czarni nie zdołali sprawić niespodzianki we własnej hali. Mimo zaciętej walki nie udało się gospodarzom wygrać pierwszego seta, co miało duży wpływ na losy całego spotkania. Kolejne sety pokazały wyraźną przewagę zespołu ZAKSY. Mecz nie miał większego znaczenia dla układu tabeli przed rundą play-off.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel

Kolejne niezbyt udane spotkanie dla olsztynian. Można stwierdzić, że był to mecz „do jednej bramki”. Szkoda, że olsztynianie nie nawiązali walki i mecz przebiegał pod dyktando gości. Jastrzębski Węgiel zagrał bardzo skutecznie w każdym elemencie i praktycznie nie pozwolił akademikom na podjęcie wyrównanej gry. Zespół z Jastrzębia-Zdroju wciąż utrzymuje bardzo wysoką dyspozycję i należy trzymać kciuki za naszego przedstawiciela w turnieju finałowym Ligi Mistrzów.

AZS Częstochowa – Transfer Bydgoszcz

Transfer mógł już w tej kolejce zapewnić sobie miejsce w ósemce, niestety nie wykorzystał prowadzenia 2:1 w meczu z AZS-em Częstochowa i poległ w piątym secie. Akademicy zagrali bardzo ambitnie, a na uwagę zasługuje bardzo skuteczna gra młodego Bartosza Bednorza i nagroda MVP.

Trefl Gdańsk – Skra Bełchatów

Mecz rozegrano awansem kilkanaście tygodni temu. Skra wypunktowała gospodarzy w bardzo dobrym stylu, grając bardzo widowiskowo, a przede wszystkim skutecznie.

Effector Kielce – AZS Politechnika Warszawska

Niezwykle cenne zwycięstwo Effectora. Ambitna postawa całego zespołu potwierdzona skuteczną grą Jungiewicza oraz nagrodą MVP dla Piotra Lipińskiego. Było to wyrównane spotkanie, w zespole Politechniki wyróżniał się Adamajtis, niewiele zabrakło inżynierom, aby doprowadzić do piątego seta. Przed ostatnią kolejką trzy zespoły (Kielce, Bydgoszcz oraz Gdańsk) zachowały szanse na awans do finałowej ósemki.