Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pierwsze rosyjsko-niemieckie starcie dla Dresdner

Puchar CEV K: Pierwsze rosyjsko-niemieckie starcie dla Dresdner

W pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu CEV siatkarki niemieckiego Dresdner SC pokonały ekipę Urałoczki Jekaterinburg. Podopieczne Alexandra Waibla do triumfu nad przeciwniczkami potrzebowały jednak pięciu setów.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół z Niemiec, który objął prowadzenie 3:1, jednak na pierwszej przerwie technicznej lepsze były już Rosjanki (8:5). Z bardzo dobrej strony w tej części gry zaprezentowała się znana z gry w AZS-ie Białystok Sinead Jack oraz Irina Zariażko. Gospodynie dyktowały warunki gry na boisku aż do stanu 19:15. W końcówce seta zryw Niemek spowodował, iż ekipa prowadzona przez trenera Waibla złapała kontakt z Urałoczką (19:20). Po przerwie na żądanie szkoleniowca Rosjanek gospodynie wróciły na dobre tory i przy stanie 24:21 miały pierwszą okazję na zakończenie seta. Siatkarki z Jekaterinburga nie potrafiły jednak postawić kropki nad i, a zespół z Drezna wykorzystał swoją szansę i po kilku udanych akcjach Stefanie Karg wygrał 28:26.

W drugiej partii ekipa trenera Nikołaja Karpola wyszła na boisko wyraźnie podrażniona niekorzystnym rezultatem i bardzo szybko osiągnęła wysokie prowadzenie 8:1. Gra Niemek kompletnie nie przypominała tego, co kibice widzieli w secie numer jeden i w połowie partii wiadomym było, że to Rosjanki wygrają (16:4). Ostatecznie Rebecca Perry i jej koleżanki uległy 15:25. W secie numer trzy również stroną dominującą były gospodynie, które niewielkie prowadzenie wypracowane na początku seta (8:6) stopniowo powiększały (16:13), aż do końca partii, którą rozstrzygnęły na swoją korzyść, wygrywając do 20.

W czwartej odsłonie na parkiecie znów rozgorzała walka. Niemal od samego początku rezultat cały czas oscylował wokół remisu i żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi i uciec swoim rywalkom. W decydującej części gry Rosjanki znów były o krok od wygrania seta, jednak nie potrafiły przypieczętować swojej wyższości. Przy wyniku 21:23 siatkarki Dresdnera zdobyły cztery oczka z rzędu i doprowadziły do tie-breaka. Piąty set pozytywnie rozpoczął się dla Rosjanek, które po ataku Yumilki Ruiz objęły prowadzenie 5:3. Był to jednak ostatni moment, w którym Rosjanki dominowały. Dobra gra Jaroslavy Pencovej i Lisy Izquierdo spowodowały, że Dresdner bardzo szybko wyrównał stan seta i wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Chaos, nieskuteczna gra w ataku oraz coraz większa ilość prostych błędów w szeregach Urałoczki uniemożliwiły im równorzędną walkę z gośćmi z Niemiec i gospodynie uległy bardzo wyraźnie, 7:15.

Wygrać w Rosji z rosyjskim zespołem to naprawdę wielki sukces. Byliśmy w stanie poprawić naszą grę i walczyć o zwycięstwo do ostatniego seta, w którym osiągnęliśmy nasz najwyższy poziom. W rewanżu nic jeszcze nie jest przesądzone. Na naszym boisku może się dużo wydarzyć – powiedział po meczu trener Alexander Waibl. – Jestem szczególnie zadowolona, że udało nam się zagrać z pasją, zaangażowaniem i cały zespół pokazał charakter. Bardzo cieszy nas to trochę nieoczekiwane zwycięstwo – dodała kapitan Stefanie Karg.

Urałoczka-NTMK Jekaterinburg [RUS] – Dresdner SC [GER] 2:3
(26:28, 25:15, 20:25, 25:22, 7:15)

Urałoczka: Ruiz (9), Rusakowa (5), Pasynkowa (4), Zariażko (23), Jack (18), Czaplina (12), Czernowa (libero) oraz Safonowa i Ilczenko
Dresdner: Apitz (4), Karg (16), Pencova (13), Perry (11), Izquierdo (17), Marcelle (1), Schoot (libero) oraz Michailenko (1), Goos, Stock, Langgemach i Schwabe (7)