Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Azeryol Baku rozbity w Stambule

Puchar CEV K: Azeryol Baku rozbity w Stambule

Siatkarki Fenerbahce Stambuł nie dały szans ekipie Azeryolu Baku w pierwszym półfinałowym starciu zespołów w Pucharze CEV. Turecka drużyna pokonała przyjezdne bez straty seta, pewnie i wysoko wygrywając poszczególne partie.

Początek pierwszej partii zdecydowanie lepiej ułożył się dla gospodyń, które na pierwszą przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 8:2. Duże problemy ze skończeniem ataku miały przyjezdne, natomiast świetnie w obronie spisywała się libero Merve Dalbeler, która często podbijała ataki zawodniczek Azeryolu. Cztery punkty z zagrywki Fenerbahce oraz sześć błędów gości z Baku nie pozwoliły Azeryolowi na prowadzenie wyrównanej walki na boisku i pierwszy set zakończył się wysoką wygraną gospodyń – 25:14.

Druga partia rozpoczęła się obiecująco dla podopiecznych trenera Vercesiego. Azeryol na pierwszą przerwę techniczną schodził, przegrywając 7:8 i na tym etapie seta można było przypuszczać, że na boisku rozgorzeje ostra walka. W ataku całkiem nieźle radziła sobie Chiara Di Iulio, jednak w jej ślady nie poszła Małgorzata Kożuch, która na początku drugiego seta wciąż nie potrafiła skończyć ataku i „popisała się” zerową skutecznością w tym elemencie. Gorszy dzień liderki Azeryolu szybko odbił się na grze tej ekipy – do pracy wzięła się Kim Yeon Koung, która skutecznie atakowała i posyłała w kierunku rywalek mocne zagrywki (11:8). Dobra dyspozycja Azerek zniknęła jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i kilka minut później na tablicy wyników widniał rezultat 16:8 dla Fenerbahce. Zawodniczki Marcello Abbondanzy w końcówce nie musiały się specjalnie męczyć, ponieważ przeciwniczki chętnie oddawały im punkty za darmo. Partia numer dwa zakończyła się pogromem 25:12.

Po tak słabym secie ekipa z Baku praktycznie nie mogła już zagrać gorzej. Swobodnie grające siatkarki ze Stambułu grały kombinacyjnie, a rozgrywająca Alisha Glass mogła niemal w każdej akcji wybierać dowolny wariant rozegrania (8:5). Dobrze na środku siatki spisywała się Christina Bauer, natomiast na skrzydłach do efektywnie grającej Koreanki Kim dołączyły Aneta Havlickova i Fernanda Garay. Plejada gwiazd z Turcji grała bardzo spokojnie i korzystała z faktu, iż rywalki miały ogromne kłopoty w dokładnym dograniu piłki do siatki (16:8, 21:16). Duża różnica punktowa nie została już zminimalizowana przez przyjezdne, które uległy do 16, a w całym meczu 0:3.

Fenerbahce SK Stambuł [TUR] – Azeryol Baku [AZE] 3:0
(25:14, 25:12, 25:16)

Fenerbahce: Bauer (7), Havlickova (11), Kim (16), Glass (4), Erdem (5), Garay (10), Dalbeler (libero) oraz Cayirgan (1)
Azeryol: Vargas-Valdez (4), Kowalenko (1), Parkomenko (2), Di Iulio (7), Matiasowska (3), Kożuch, Thomsen (libero) oraz Alijewa (2), Gasimowa, Rahimowa (8) i Silie Frometa (1)