Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dąbrowianki sprawdzą formę w sparingach z Rabitą Baku

Dąbrowianki sprawdzą formę w sparingach z Rabitą Baku

fot. CEV

Przed turniejem finałowym PP siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrają dwa sparingi z zespołem Rabity Baku. - W Baku będziemy szlifować swoją formę. Rabita będzie przygotowywać się do spotkań w Final Four Ligi Mistrzyń - wyjaśnił trener Nicola Negro.

Dyrektor sportowy MKS-u Robert Karlik nie ukrywa, że o wyjeździe zadecydowały względy szkoleniowe. – Mamy teraz troszeczkę czasu, żeby przygotować do turnieju finałowego Pucharu Polski. Trenerzy doszli do wniosku, że sparingi z Rabitą nam pomogą. Niebagatelnym argumentem tego wyjazdu był również fakt, że to Rabita nas zaprosiła na rozegranie tych spotkań kontrolnych – powiedział. Czy wyjazd do Azerbejdżanu przed najważniejszą częścią sezonu nie jest obarczony zbyt dużym ryzykiem, jakie zostało poniesione w związku z przedsezonowym wyjazdem na tournée do USA? – Przede wszystkim wyjazd do USA trwał dwa tygodnie, a nawet więcej. W tym przypadku jedziemy do Baku na kilka dni, po to by rozegrać sparingi ważne zarówno dla nas, jak i dla Rabity. Dla obu stron jest to po prostu szkoleniowy wyjazd. Myślę, że przelot jest jedyną uciążliwością, a sparingi z tak klasową drużyną dużo nam dadzą – dodał Karlik.

Dokładne terminy meczów kontrolnych nie są jeszcze znane. Zostaną ustalone w Baku. Wiadomo, że dąbrowianki pozostaną tam do niedzieli 2 marca.

W obecnym sezonie w zespole Rabity występują takie siatkarskie sławy, jak: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Skorupa, Rachel Rourke, Foluke Akinradewo, Sanja Starović czy Natasza Krsmanović. 

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved