Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Zariecze lepsze od Mulhouse

Challenge Cup K: Zariecze lepsze od Mulhouse

Pierwszy półfinałowy pojedynek Pucharu Challenge między Zarieczem Odincovo a ASPTT Mulhouse okazał się szczęśliwszy dla gospodyń. Siatkarki Zariecza mogły jednak cieszyć się z końcowego triumfu dopiero po tie-breaku.

Pierwszą partię spotkania doskonale rozpoczęły siatkarki Mulhouse, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Po wznowieniu gry gospodynie sukcesywnie zaczęły jednak odrabiać straty i wkrótce udało im się doprowadzić do remisu po 11. Chwilę potem rosyjska ekipa była już na prowadzeniu i na drugiej regulaminowej przerwie w secie wygrywała 16:11. Po powrocie na boisko rywalki z Francji zbliżyły się do siatkarek Zariecza na jedno oczko (15:16), ale te nie dały już wybić się z rytmu. Kontynuowały dobrą grę, wygrywając ostatecznie seta 25:18.

Bardzo dobrą postawę gospodynie prezentowały też na początku drugiej odsłony, w której szybko wyszły na wysokie prowadzenie (5:0). Siatkarki z Miluzy po słabym początku zdołały się jednak podnieść i wkrótce było po 6. Gra zaczęła oscylować wokół remisu. Przy stanie 9:9 odskakiwać rywalkom zaczęły jednak siatkarki z Francji, które schodziły na drugą przerwę techniczną, wygrywając 16:12. Po wznowieniu gry ani na moment nie oddały one już prowadzenia i triumfowały 25:23.

Trzeci set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt. Wyrównana walka toczyła się do stanu po 5, kiedy na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki z Odincowa (8:6). Chwilę potem ich przewaga wynosiła już cztery oczka (10:6), a trener Mulhouse Magali Magail poprosiła o czas. Okazało się to skutecznym posunięciem, bowiem po przerwie jej zawodniczki wyrównały stan rywalizacji (12:12) i na drugim czasie technicznym przegrywały już tylko jednym punktem (15:16). W końcówce seta lepiej zaprezentowały się jednak rywalki, które stopniowo powiększały swoją przewagę. W efekcie rosyjska ekipa wygrała 25:17.

Wynik trzeciej partii nie podłamał Francuzek, które udanie zainaugurowały odsłonę numer cztery. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły bowiem aż 8:1. Wysoka przewaga Mulhouse utrzymywała się do wyniku 12:5. Wówczas Zariecze sukcesywnie zaczęło odrabiać straty i zbliżyło się do rywalek najpierw na trzy oczka (10:13), a następnie na zaledwie punkt (19:20). Przerwa na żądanie trenerki Mulhouse podziałała na jej podopieczne mobilizująco. Triumfowały 25:22 i stało się jasne, że o losach pojedynku zadecyduje tie-break.

W decydującej odsłonie przewagę szybko wypracowały sobie siatkarki z Odincowa (4:1). Rywalki miały szansę na dojście gospodyń jedynie do stanu 4:3. Od tego wyniku Zariecze zaczęło wyraźnie dominować i chwilę potem wygrywało aż 11:5. W końcówce zawodniczki z Rosji pozwoliły ekipie z Miluzy na zdobycie już tylko dwóch oczek, wygrywając partię 15:7, a całe spotkanie 3:2.

Zariecze Odincowo [RUS] – ASPTT Mulhouse [FRA] 3:2
(25:18, 23:25, 25:17, 22:25, 15:7)

Zariecze: Bawukina (20), Bukarjejewa (9), Malykh (22), Fetisowa (11), Merkulowa (12), Serebrjanikowa (6), Romanenko (libero) oraz Kosianenko i Dibrowa
Mulhouse: Ferulik (13), Lazarevic (4), Jaeckel (22), Faesch (1), Tsekowa (5), Ilie Albu (13), Bousquet (libero) oraz Djilali, Nercher i Diarra