Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Włoch nie dla Joanny Wołosz

Puchar Włoch nie dla Joanny Wołosz

Na półfinale Pucharu Włoch zakończyła zmagania ekipa Joanny Wołosz, Yamamay Busto Arsizio. Ekipa Polki musiała uznać wyższość obrończyń tytułu i mistrzyń Włoch, Rebecchi Piacenza. Podopieczne Giovanniego Caprary w finale pokonały Foppapedretti Bergamo.

Joanna Wołosz i jej drużyna Unendo Yamamay Busto Arsizio ostatnio znajduje się w dobrej formie, tak więc do meczu półfinałowego z ekipą z Piacenzy przystępowała ze sporymi nadziejami. Chociaż ekipa Polki w meczu 10. kolejki ligi włoskiej pokonała aktualne mistrzynie kraju i obrończynie pucharu w trzech setach, to jednak podopieczne trenera Giovanniego Caprary były faworytkami tego meczu. Drużyna Polki tylko w początkowej fazie każdego seta próbowała dotrzymać rywalkom kroku, jednak po pierwszej przerwie technicznej zawodniczki Piacenzy zaczynały „odjeżdżać”. Po dwóch przegranych setach zawodniczki Arsizio wyszły na parkiet zrezygnowane, co było widać w ich grze, a szczególnie w ataku. W tym elemencie koleżanki Joanny Wołosz zanotowały jedynie 20% skuteczności, podczas gdy niemal połowa ataków rywalek kończyła się zdobyciem punktu. W efekcie Arsizio przegrało do 11 i w całym meczu 0:3. – Piacenza grała świetnie od pierwszej do ostatniej piłki – ocenił rywalki szkoleniowiec Arsizio, Carlo Parisi.

Całe spotkanie w barwach Yamamay Busto Arsizio rozegrała Joanna Wołosz. Reprezentantka Polski zdobyła w tym meczu 1 punkt (atakiem). W ekipie Piacenzy pierwsze skrzypce grała Anne Buijs. Holenderka zdobyła dla swojej ekipy 13 punktów, wszystkie atakiem (35%).

Na znacznie więcej emocji zanosiło się w drugim półfinale, w którym naprzeciw siebie stanęły Foppapedretti Bergamo i wicelider tabeli, Liu Jo Modena. W tabeli drużyny te dzielą jedynie dwa punkty. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie było bardzo zacięte. Zawodniczki z Bergamo miały jednak w swoich szeregach Valentinę Diouf, która dla swojej drużyny zdobyła aż 29 punktów. Dzięki temu jej ekipa zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 3:1.

Wyniki półfinałów Pucharu Włoch:
Rebecchi Nordmeccanica Piacenza – Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0
(25:17, 25:20, 25:11)
Liu Jo Modena – Foppapedretti Bergamo 1:3
(23:25, 25:17, 21:25, 26:28)

W meczu finałowym siatkarki z Piacenzy w pełni kontrolowały wydarzenia na boisku. Bardzo dobrze podopieczne Caprary radziły sobie w bloku, zdobywając w ten sposób w finale Pucharu Włoch 9 punktów. Rywalki nie utrudniały im gry, popełniając wiele błędów własnych – w całym spotkaniu 20, a tylko w drugim secie 11. Ekipa z Bergamo ponownie swoją grę oparła na Diouf, która w tym meczu zdobyła 10 punktów. Nie wystarczyło to jednak na lepiej dysponowane rywalki, które prowadzone przez Lucie Bosseti (18 punktów na koncie) pewnie wygrały w finale.