Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Natalia Gajewska: Nastawiałyśmy się na ciężki bój

Natalia Gajewska: Nastawiałyśmy się na ciężki bój

fot. Arkadiusz Buczyński

Finalistki poprzedniej edycji Pucharu Polski, siatkarki Atomu Trefla Sopot są o krok bliżej awansu do turnieju finałowego. Niedzielny mecz w Muszynie był jednak dla nich bardzo ciężki. - Wiedziałyśmy, że przeciwnik do łatwych nie należy - przyznaje Natalia Gajewska.

Z Muszyny wróciłyście ze zwycięstwem 3:1. Nie można jednak powiedzieć, że był to dla was „spacerek”. Spodziewałyście się łatwiejszej przeprawy?

Natalia Gajewska:Wiedziałyśmy, że przeciwnik do łatwych nie należy. Widać, że Muszynianka jest ostatnio w formie. Świadczy o tym chociażby wygrany mecz z Azeryolem Baku czy spotkanie z nami w Sopocie (Atom Trefl przegrał 1:3 – przyp. red.). Nastawiałyśmy się na ciężki bój i przygotowywałyśmy się również pod względem taktycznym do tego pojedynku.

W pierwszym secie początkowo to wy miałyście przewagę, ale potem to dziewczyny z Muszyny przejęły inicjatywę i ostatecznie wygrały seta. Z czego to wynikało?Ciężko powiedzieć, dlaczego tak się stało. Nie mogłyśmy skończyć ataku, a zespół z Muszyny wykorzystywał nadarzające się okazje. Czasami w siatkówce wydaje się, że jedna drużyna wyraźnie dominuje i nagle wszystko odwraca się w drugą stronę. Taki jest sport. Dobrze, że w kolejnych partiach udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Czy według ciebie któryś czysto siatkarski element, atak, zagrywka czy blok miał istotny wpływ na losy meczu, zadecydował o wyniku?

Wydaje mi się, że od początku sezonu naszym atutem jest blok. Mamy bardzo wysoki zespół i dobrze współpracujemy na siatce.

Dla was był to jednak dopiero pierwszy krok w kierunku wyjazdu do Ostrowca Świętokrzyskiego, już w środę mecz rewanżowy. Spodziewacie się równie trudnego meczu?

Musimy podejść bardzo skoncentrowane do środowego spotkania. Od pierwszych piłek pokazać, że to my chcemy zagrać w turnieju finałowym.

We wczorajszym meczu dostałaś od trenera szansę na pokazanie swoich umiejętności, co na pewno dla młodego zawodnika jest cenne i budujące. Jak się czułaś na boisku?

Na boisku czuję się bardzo dobrze. Starsze koleżanki zawsze mnie wspierają i dodają otuchy. Wciąż jednak liczę na możliwość pokazania swoich umiejętności w dłuższym wymiarze czasu. Mam nadzieję, że to, czego nauczyłam się w tym roku, zaprocentuje w przyszłości, a ciężka praca, którą ciągle wykonujemy z dziewczynami na treningach, zaowocuje końcowym sukcesem całego zespołu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved