Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ares Nowa Sól poddaje się już przed play-out

II liga K: Ares Nowa Sól poddaje się już przed play-out

fot. archiwum

22 rozegrane mecze i trzy zwycięstwa - to bilans beniaminka drugiej ligi siatkarek nowosolskiego klubu Ares. Prezes Aresu Radosław Abramczyk przyznaje jednak, że klub nie ma już pieniędzy i nie przystąpi do meczów play-out o utrzymanie.

Nowosolanki zajęły ostatnie, dwunaste miejsce w tabeli drugiej i mogą grać o utrzymanie w play-out. 8 i 9 marca powinny zagrać w Wodzisławiu Ślaskim z miejscową Zorzą. Do tej fazy rozgrywek drużyna jednak nie przystąpi. – Tych najważniejszych meczów nie będzie, bo finansowo jesteśmy spłukani. Nawet gdybyśmy jakimś cudem wygrali, to i tak nie mamy szans na utrzymanie zespołu w II lidze. Tak więc ten etap jest już za nami, chyba, że nagle pojawił się jakiś miłośnik siatkówki, który sfinansuje nasz udział w lidze – przyznaje prezes Aresu, Radosław Abramczyk.

Dziewczyny ambitnie walczyły, trenerzy robili co mogli – w ramach tych naszych skromnych możliwości stać nas było tylko na trzy zwycięstwa. Spodziewaliśmy się właśnie takiego poziomu sportowego, jednak finansowo to było nie na nasze siły. Nie można było więcej osiągnąć, biorąc pod uwagę tę ilość treningów – dodaje prezes Aresu Nowa Sól na antenie Radia Zachód. – Było zainteresowanie, trochę ludzi przychodziło na mecze, ale ten etap już przechodzi do historii. Jest opcja gry w III lidze dolnośląskiej od października – dodał Radosław Abramczyk.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved