Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Daniel Zabłocki: Pokazaliśmy, że mamy charakter

Daniel Zabłocki: Pokazaliśmy, że mamy charakter

fot. archiwum

W sobotnim spotkaniu siatkarze Morza Bałtyk Szczecin wręcz wyrwali zwycięstwo GTPS-owi Gorzów Wielkopolski. - W tych najważniejszych momentach  pokazaliśmy „rogi", pokazaliśmy, że potrafimy grać - przyznał Daniel Zabłocki.

W sobotnim spotkaniu Morza Bałtyk Szczecin z zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego emocji nie brakowało. Gorzowianie mogli wygrać nawet ten mecz 3:1, kiedy to w czwartym secie niemalże doprowadzili do remisu. W tie-breaku prowadzili już 12:7, ale to gospodarze mogli się cieszyć z wygranej. – Całe szczęście, że wyszliśmy z tych opresji. Nie był to nasz najlepszy mecz, nie graliśmy równo. W tych najważniejszych momentach jednak pokazaliśmy „rogi", pokazaliśmy, że potrafimy grać – nie ukrywał radości Daniel Zabłocki, skrzydłowy Morza. – Pokazaliśmy, że mamy charakter, że możemy walczyć – dodał zawodnik. Wygrana ta pozwoliła szczecinianom jeszcze bardziej przybliżyć się do zajęcia jednego z pierwszych dwóch miejsc. – Naszym celem jest zagrać w turnieju półfinałowym. Walczymy o każdy punkt – zapowiada Daniel Zabłocki.

Podopieczni trenera Kocika postawili w tym meczu na trudną zagrywkę, gdzie odrzucali gospodarzy od siatki. – Nie mogliśmy sobie poradzić w przyjęciu. Gorzowianie dosłownie strzelali do nas. Na szczęście zawsze jakoś podbijaliśmy piłkę i próbowaliśmy kończyć trudne piłki. Nie zawsze się to udawało, ale koniec końców wygraliśmy – przyznał Daniel Zabłocki. Ważna na pewno była także roszada dokonana przez Michała Dolińskiego, kiedy to na boisko od początku czwartego seta w miejsce Jakuba Makara wszedł Adam Tołoczko, a Daniel Zabłocki został przestawiony na pozycję atakującego. – To był bardzo dobry ruch. Adam nie mógł grać na początku, miał drobne kłopoty zdrowotne. Potem jednak trener zdecydował się na taką zmianę. Ja poszedłem na atak i myślę, że podołałem na tej pozycji – mówi Zabłocki. Kapitan szczecińskiej drużyny dał bardzo dobrą zmianę. Jego mocne zagrywki w dużej mierze pozwoliły zespołowi wygrać tie-breaka. – Adam zagrał znakomity mecz. Sama końcówka mówi sama za siebie. Można powiedzieć, że wygrał mecz – chwali kolegę Daniel Zabłocki.

Młody zawodnik Morza Bałtyk Szczecin w swojej karierze grał już zarówno na pozycji atakującego, jak i przyjmującego. Na której pozycji czuje się lepiej? – Ciężko mi powiedzieć. Ja nie jestem najlepszy w przyjęciu, ale za to atak jest moją najmocniejszą stroną. Myślę, że to kwestia treningu, na której pozycji bym więcej trenował. Ja w swojej karierze bardziej nastawiam się na atak. Trener to widzi, próbuje różnych roszad i to działa – mówi Daniel Zabłocki. Przed nim i jego kolegami teraz wyjazdowe spotkanie w Poznaniu. – Chłopaki z Poznania będą grali do końca, na pewno nie oddadzą meczu. Nastawiamy się na bardzo trudny mecz. Jeżeli go wygramy, to jeszcze bardziej przybliży nas to do półfinału, więc chcemy wygrać za trzy punkty – zapowiada Daniel Zabłocki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę