Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wiktor Krebok: Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu

Wiktor Krebok: Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu

BBTS Bielsko-Biała przegrał kolejny mecz, tym razem przeciwnikiem bielszczan był mistrz Polski, Asseco Resovia Rzeszów. Mimo porażki trener Wiktor Krebok jest zadowolony z gry swoich podopiecznych. - Czekam, kiedy nas przeciwnik pochwali - przyznał.

Czekam, kiedy nas przeciwnik pochwali i nie mogę się doczekać – zażartował szkoleniowiec bielszczan, po czym docenił grę swojego zespołu. – Mogę powiedzieć tyle, że jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny. Od 12 dni treningowych pracujemy razem, staramy się wypracować jakieś założenia. Dzisiaj to wyszło. Szkoda tylko, że ćwiczymy na najtrudniejszych przeciwnikach, a były zespoły słabsze, z którymi mogliśmy to potrenować. Bardzo się cieszę, zespół zagrał poprawne spotkanie. No cóż… mistrz Polski jest trochę lepszy od nas. Gratuluję.

Celem Asseco Resovii Rzeszów była wygrana 3:0. Siatkarze zrealizowali założenia, jednak nie było to tak łatwe zadanie. – Pierwszy set był bardzo nerwowy w naszym wykonaniu, wygraliśmy końcówkę. W kolejne sety włożyliśmy trochę spokoju i ta gra już troszeczkę inaczej wyglądała. Myślę, że poziom meczu nie był najważniejszy, ale nam zależy na setach, punktach, ponieważ walczymy o miejsce w tabeli i wiemy, że nie możemy pozwolić sobie na straty setów, więc zrealizowaliśmy plan, jaki mieliśmy przed tym meczem – powiedział trener Andrzej Kowal.

Jak podkreślają zawodnicy obu drużyn, mecz mógłby wyglądać nieco inaczej, gdyby w końcówce pierwszego seta siatkarze BBTS-u nie popełnili wielu błędów. – Cieszę się, że udało nam się wygrać to spotkanie. Mieliśmy trochę problemów w pierwszym secie, ale dobrze, że podciągnęliśmy tę końcówkę. Uważam, że drugi i trzeci set były bardziej opanowane przez nas – mówił na pomeczowej konferencji kapitan Asseco Resovia Rzeszów, Olieg Achrem.Gratuluję rzeszowianom, wywożą od nas komplet punktów. Tak jak Alek powiedział – gdybyśmy nie popełnili tyle błędów w końcówce, być może wygralibyśmy tego seta i mecz grałoby się trochę inaczej. Błędy własne zdołowały nas, co było widać w dwóch kolejnych setach, gdzie oddaliśmy ten mecz rywalowi, który grał konsekwentnie. Chcieliśmy, ale niestety nie udało się, przegraliśmy – podsumował spotkanie kapitan BBTS-u Bielsko-Biała, Grzegorz Kokociński.