Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olieg Achrem: Wykonaliśmy plan w 100%

Olieg Achrem: Wykonaliśmy plan w 100%

Wygrana z beniaminkiem pozwoliła Resovii utrzymać pozycję lidera. - Wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji, walczymy o każdy jeden punkt czy set. Niestety teraz nie jest ważny na tyle poziom gry, co właśnie te punkty - o sytuacji w tabeli mówił Olieg Achrem.

W spotkaniu obrońcy tytułu z beniaminkiem PlusLigi nietrudno było wskazać faworyta. Rzeszowianie do Bielska-Białej przyjechali z jasnym celem, jakim było zwycięstwo przy komplecie oczek. Patrząc na pozycje w tabeli czy też przebieg i wynik pierwszej konfrontacji obu ekip w tym sezonie, wszelkie plusy przemawiały na korzyść podopiecznych Andrzeja Kowala. Skazani na ostatnie miejsce w ligowej klasyfikacji bielszczanie nie zamierzali jednak gościom ułatwiać sytuacji. Podopieczni trenera Kreboka spotkanie rozpoczęli z wysokiego C, przez dłuższą część odsłony premierowej kontrolując przebieg rywalizacji, podczas gdy rzeszowianie dość niespodziewanie znaleźli się w roli zespołu goniącego wynik. Ostatecznie na poziomie 20. oczka przyjezdni wyrównali stan zmagań, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Z jednej strony to bielszczanie zaczęli dobrze, my na początku faktycznie graliśmy dość nerwowo, na szczęście udało się to opanować i wygrać w końcówce seta. Myślę, że ten pierwszy set był decydujący, później już graliśmy swoją siatkówkę i kontrolowaliśmy przebieg meczu – o przebiegu odsłony inauguracyjnej i jej wpływie na dalszą część spotkania mówił kapitan Asseco Resovii Rzeszów – Olieg Achrem.

Jak zaznaczył przyjmujący zespołu z Podkarpacia, cieszy nie tylko zwycięstwo, ale także jego wymiar. Przy aktualnej sytuacji w ligowej tabeli, gdzie rzeszowianie, będąc liderem, wyprzedzają drugą Skrę Bełchatów lepszym bilansem setów, w ostatecznym rozrachunku ważna może być każda partia. – Tak naprawdę to teraz cieszymy się przede wszystkim z tego, że wygraliśmy, i to za trzy punkty. W tej chwili wszyscy wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji, walczymy o każdy jeden punkt, czy set. Plan, jaki mieliśmy przed tym meczem, wykonaliśmy w 100%. Niestety teraz nie jest ważny na tyle poziom gry, co właśnie te punkty – nawiązując do słabszych chwil po rzeszowskiej stronie siatki, kontynuował zawodnik. Olieg Achrem podkreślił przy tym, że na finiszu fazy zasadniczej nie ma miejsca na chwile dekoncentracji, a każdy kolejny przeciwnik, niezależnie od aktualnie zajmowanego miejsca w tabeli, może okazać się niebezpieczny na drodze do celu jakim jest pozostanie na fotelu lidera. – Trzeba wygrywać z każdym rywalem, zarówno z takim jak BBTS, jak i mocniejszym. Nikt tutaj łatwo nie odda meczu, a zwycięstwo nie przyjdzie samo i nie zawsze będzie łatwe. Dlaczego w każdym kolejnym meczu trzeba być w pełni skoncentrowanym – dodał kapitan mistrza Polski.

W ostatnich spotkaniach rzeszowianie mogli jednak mówić o zmiennym szczęściu, do porażek w Lidze Mistrzów dołączyły także słabsze chwile na ligowych parkietach. – Prawdę mówiąc, nie chciałbym tego oceniać, od tego mamy odpowiednie osoby w sztabie szkoleniowym, my natomiast powinniśmy skupić się na swojej grze, trenować i w trakcie spotkań jak najlepiej realizować przedmeczowe założenia – do sytuacji odniósł się kapitan rzeszowian. Jako kolejni poziom koncentracji i dyspozycję rzeszowian sprawdzą siatkarze Czarnych Radom, a więc zespołu, który w tym sezonie pokazał już, że potrafi pewnie grać z zespołami pretendującymi do walki o mistrzostwo. Olieg Achrem, nie lekceważąc rywala, podkreślił jednak wagę atutu własnej hali, który tym razem będzie po stronie rzeszowian. Chcąc myśleć o utrzymaniu pierwszego miejsca w klasyfikacji, podopieczni Andrzeja Kowala nie mogą pozwolić sobie na zgubienie jakichkolwiek punktów w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. – Dlatego już teraz musimy skupić się na kolejnym meczu, dobrze, że gramy u siebie. Będziemy mieć większą pewność, wyższy poziom koncentracji i musimy zrobić wszystko, żeby nie tylko wygrać ten mecz, ale zwyciężyć 3:0 – podkreślił kapitan Resovii.