Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Kolejna odsłona ŁALS – XII kolejka

Kolejna odsłona ŁALS – XII kolejka

22.02.2014 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XII kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet rozegrano tylko dwa spotkania, jednak nie zabrakło wśród nich sensacji, którą było dosyć gładkie zwycięstwo 3:0 drużyny Wyborowe nad stawianymi w roli faworytek siatkarkami Itaki Jutrzenki. Zespół prowadzony przez trenera Zbigniewa Pilarskiego aspirujący do pozycji medalowych, występujący w takim samym składzie również w rozgrywkach ligowych, po rozegraniu zaległych spotkań może znaleźć się poza pierwszą czwórką.

W minionej kolejce aż trzy z czterech pojedynków Ekstraklasy mężczyzn kończyły się rozgrywką tie-breakową. Bardzo ciekawy mecz rozegrały sąsiadujące w tabeli i walczące o pierwszą czwórkę drużyny PGE S.A. oraz Superaty (3:2). Coraz lepszą formę prezentują zawodnicy PGE, którzy po słabszej pierwszej części sezonu, dzięki kolejnej wygranej wciąż nie tracą nadziei na walkę w strefie medalowej, jednak zwycięstwo tylko jednym punktem może nie zagwarantować wejścia do czwórki. Bliscy zapewnienia sobie minimum trzeciego miejsca po rundzie zasadniczej byli natomiast siatkarze Iskry, którzy w pojedynku z liderem tabeli Grid Volley, przy stanie 2:0, w trzecim secie nie wykorzystali dwóch piłek meczowych, co w konsekwencji zemściło się i po rozegraniu kolejnych dwóch setów ostatecznie triumfował Grid. Dzięki zwycięstwu 3:0 nad Sokołem Rzgów na fotel lidera powrócił TKKF Dzikusy, zapewniając sobie tym samym udział w meczach półfinałowych.

Po blisko dziesięcioletniej przerwie na parkiecie pojawił się Mariusz Janiak, były zawodnik drugoligowej Wifamy i pierwszoligowej Bzury Ozorków. Był to udany come back, a jego nowa drużyna Classa Polska po zwycięstwie z drużyną Bez Nazwy objęła prowadzenie w tabeli I A ligi mężczyzn. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej znamy już cztery zespoły, które będą walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a są to: wspominana Classa Polska, Lozamet, Sborna oraz AVolley.pl, jednak rozstawienie przed rundą play-off może się jeszcze mocno pozmieniać, gdyż pomiędzy pierwszą a czwartą drużyną tabeli różnica wynosi 3 punkty.

W I lidze kobiet bez niespodzianek. Swoje spotkania wygrywały wszystkie zespoły wyżej sklasyfikowane. I tak liderki tabeli, siatkarki Energi, gładko w trzech setach uporały się ze swoimi imienniczkami Energią Duo, zajmujący drugą lokatę Fuks Sulejów w rywalizacji z Salosem Wodna oddał swoim przeciwniczkom jednego seta, podobnie jak Stal Głowno w konfrontacji z Tsunami (3:1), natomiast ŁKS Głuchych nie miał żadnych problemów z pokonaniem 3:0 ZSO nr 8.

W XII kolejce rozgrywek I B ligi mężczyzn naprzeciw siebie stanął lider oraz wicelider tabeli, czyli Bejłocz oraz Warecka Chint. Jak przystało na mecz na szczycie, rywalizacja była bardzo zacięta, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set, w którym to lepsi tym razem okazali się siatkarze Wareckiej. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu obydwa zespoły zapewniły sobie miejsce w pierwszej czwórce. Po słabym początku sezonu coraz lepiej grający Brukland po zwycięstwie 3:0 nad Wild Boyz awansował na czwartą lokatę i ma realne szanse gry o medale. Niespodzianką natomiast była słabsza dyspozycja Starszaków, która kosztowała ich nie tylko przegrany mecz 1:3 z Juniorem, ale także miejsce w pierwszej czwórce tabeli.

Dopiero w dwunastym meczu bieżącego sezonu zdecydowany lider II ligi mężczyzn, UKS Fuks Sulejów, stracił pierwszy punkt i musiał sporo namęczyć się, by nie przegrać spotkania. Bardzo wysokie wymagania postawili siatkarze Społecznej Akademii Nauk, jednak ostatecznie w piątym secie, po emocjonującej końcówce i grze na przewagi, ze zwycięstwa 16:14 i 3:2 w meczu cieszyli się reprezentanci Sulejowa.

Bez niespodzianek w III lidze mężczyzn, w której wciąż na prowadzeniu zespół VC Chlory, który szybko rozprawił się 3:0 z ŁKSG Inwemer. Goniący lidera ZWiK również nie miał problemów, by gładko w trzech setach rozstrzygnąć swoje spotkanie przeciw Dar Car na swoją korzyść.

źródło: inf. prasowa