Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Nie ma mocnych na Aluron Zawiercie

II liga M: Nie ma mocnych na Aluron Zawiercie

Dotychczasowy bilans spotkań akademików z Opola i zawiercian przemawiał na korzyść AZS-u. Podopieczni trenera Semeniuka chcieli nie tylko zrewanżować się rywalom za dotkliwe porażki, ale także podtrzymać dobrą passę zwycięstw bez straty seta.

Do stanu 10:10 obie drużyny rywalizowały punkt za punkt. Przyjezdni wyszli na prowadzenie przy zagrywce Zborowskiego (13:11), a po ataku Auguścika (15:12) trener opolan poprosił o czas. Podobnie jak w meczu z Czarnymi w nietypowej dla siebie roli wystąpił Dariusz Syguła, zdobywając punkt atakiem (16:13). Cztery punkty przewagi zawiercianie wypracowali po efektywnym zagraniu Zborowskiego, jednak gospodarze zdołali zniwelować straty, dochodząc rywali na 19:17 i tym razem to trener Semeniuk przerwał grę. Kiedy przy stanie 21:19 na zagrywce pojawił się Zborowski, seria dobrych zagrań tego zawodnika w polu serwisowym oraz skuteczny atak z drugiej linii dał znaczne prowadzenie, a następnie 22 punkt gościom, którzy znów znaleźli się w lepszej sytuacji. Po zagraniu akademików w aut było już 23:19, a atak Dzierżanowskiego z przechodzącej piłki dał gościom pierwszą piłkę setową. Pierwszą partię po 19 minutach gry zakończył asem serwisowym Zborowski.

W drugiej partii wyrównana gra toczyła się do stanu 4:4. Od tego wyniku ponownie przyjezdni zaczęli wyraźnie przeważać. Przy stanie 20:12 Sygułę na rozegraniu zmienił Jędrzej Brożyniak. I tak przy znacznej dominacji także w tej części meczu szalę zwycięstwa na swoją stronę przychylili zawiercianie, punktując bezradnych gości.

Początek trzeciej partii należał do gospodarzy, co zmusiło trenera Semeniuka do korekty gry podczas przerwy. Zmiany przyniosły oczekiwane rezultaty i zawiercianie szybko doprowadzili do remisu (9:9), a po ataku Auguścika odzyskali kontrolę nad przebiegiem seta. Po chwili w kolejnej akcji kapitalną obroną kiwki w pierwszą strefę popisał się Janikowski, a punkt swojej drużynie zapewnił atakiem Zborowski. W trzecim secie, obfitującym w dłuższe wymiany, wciąż o kilka kroków dalej byli podopieczni trenera Semeniuka, prowadząc w końcówce seta 21:17. Tej przewagi goście nie pozwolili sobie już odebrać. Odsłonę i mecz efektownym atakiem ze środka zakończył Dzierżanowski.

AZS Politechnika Opolska – Warta Zawiercie 0:3
(19:25, 17:25, 21:25)