Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS Politechnika Śląska Gliwice liderem przed play-off

II liga K: AZS Politechnika Śląska Gliwice liderem przed play-off

W meczu kończącym rundę zasadniczą II ligi kobiet w grupie drugiej siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice pokonały SMS PZPS II Sosnowiec 3:1. Zwycięstwo to zagwarantowało gliwiczankom pierwsze miejsce w tabeli i uprzywilejowaną pozycję w play-off.

Jesteśmy z tego bardzo dumne i szczęśliwe. Liczymy, że w kolejnych meczach będziemy kontynuować tę zwycięską passę – mówiła zadowolona Sylwia Pastuszko, kapitan AZS-u w tym ostatnim pojedynku. Sosnowiczanki przed przyjazdem do Gliwic zajmowały trzecie od końca miejsce w tabeli. Gospodynie były więc zdecydowanym faworytem, ale niespodziewanie przegrały pierwszego seta, i to wyraźnie, bo różnicą pięciu punktów. – Ten pierwszy set w naszym wykonaniu troszkę był nerwowy. Pastuszko grała z kontuzją, cały czas dokucza jej achilles. Z konieczności na środku musiała zagrać Ponikowska. W tej partii mieliśmy słabszy odbiór i rozegranie. To były elementy, które wykorzystały rywalki – tłumaczy Krzysztof Czapla, trener AZS-u.

W drugim secie gliwiczanki jednak poprawiły się. Nieźle też radziła sobie Ponikowska, która na środku zastąpiła kontuzjowaną Perlińską. Dobre zmiany robiła Pawłowska, lepiej też zaczął funkcjonować odbiór. W efekcie akademiczki wygrały drugą partię 25:21. Przyjezdne nie zniechęciły się jednak i w trzeciej odsłonie znów napsuły sporo nerwów trenerowi i zawodniczkom AZS-u, walcząc do końca o dobry wynik. Bardziej doświadczone gliwiczanki nie dały się jednak pokonać, wygrywając w tej partii 25:20. – Ciężko się gra z tak wysokimi dziewczynami. Są wprawdzie młodsze i jeszcze nie ograne, ale za to bardzo dobrze wyszkolone technicznie, co dziś pokazały – tłumaczy Pastuszko.

W czwartym secie gospodynie od początku kontrolowały sytuację, nie pozwalając ani razu na objęcie prowadzenia przez przyjezdne. W konsekwencji wygrały tę część meczu wyraźnie, bo 25:19. – Zwycięstwo cieszy, bo SMS Sosnowiec to bardzo niewygodny rywal. Zespół może nie jest wysoko w tabeli, ale zawodniczki, które tam grają, mają bardzo dobre warunki fizyczne i dużo już potrafią. Mieliśmy w tym meczu moment przestoju, co nas kosztowało przegraną w pierwszym secie. Nie wolno tak postępować z żadnym zespołem, nawet najsłabszym. Ale w tych kolejnych partiach kontrolowaliśmy grę i nawet w tym trochę rezerwowym składzie oraz nietypowym ustawieniu poradziliśmy sobie – podsumowuje całe spotkanie Krzysztof Czapla, trener AZS-u.

W play-off gliwiczanki zagrają z Sokołem AZS AWF Katowice. Rywalizacja będzie się toczyć do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 8 marca w Gliwicach, w hali przy ul Kaszubskiej 28.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej – SMS PZPS II Sosnowiec 3:1
(20:25, 25:21, 25:20, 25:19)

AZS: Piasta, Flakus, Pastuszko, Ponikowska, Kluza, Bekier, Samul (libero) oraz  Wrzeszcz, Pawłowska, Dyc, Pala i Lech