Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Triumf Ślepska w Siedlcach

I liga M: Triumf Ślepska w Siedlcach

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrali na wyjeździe 3:0 z KPS-em Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, dzięki czemu zajęli czwarte miejsce po fazie zasadniczej i z uprzywilejowanej pozycji przystąpią do play-off. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo.

Początek spotkania był wyrównany, ale jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną gospodarze pokazali swoją moc w polu serwisowym. Punktowe zagrywki Mateusza Przybyły oraz Damiana Schulza w połączeniu z udaną kontrą Radosława Zbierskiego spowodowały, że podopieczni trenera Gerymskiego przejęli inicjatywę na boisku (8:4). W kolejnych minutach siedlczanie sporo grali środkiem, ale przytrafiały im się także proste błędy, które pozwalały suwalczanom zbliżać się do przeciwników. W pewnym momencie przegrywali tylko 11:12, ale wyrównana gra nie trwała zbyt długo, bowiem skuteczne ataki skrzydłowych KPS-u oraz as serwisowy Zbierskiego sprawiły, że gospodarze zbliżali się do sukcesu w premierowej odsłonie (18:14). Jednak drużyna prowadzona przez Piotra Poskrobko nie zamierzała się poddawać. Jej dobra postawa w bloku oraz kilka błędów siedlczan dały jej upragniony remis. W końcówce oba zespoły walczyły cios za cios. Dopiero punktowa zagrywka Winnika oraz pomyłka w ataku Schulza przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść gości (26:24).

W drugiej odsłonie Ślepsk postanowił pójść za ciosem. Zadanie ułatwił mu KPS, bowiem na początku tej fazy spotkania popełniał błąd za błędem. W dodatku asem serwisowym popisał się Winnik, a na pierwszej przerwie technicznej suwalczanie prowadzili już 8:3. W kolejnych minutach nic nie wychodziło gospodarzom. Za to przyjezdni akcja po akcji uciekali rywalom. Dobrze prezentował się przede wszystkim Kamil Skrzypkowski, po zbiciach którego goście osiągnęli dziesięciopunktową przewagę. Gospodarzy do walki próbował poderwać Żakieta, a po błędzie Skrzypkowskiego siedlczanie zmniejszyli straty do siedmiu oczek, ale to było wszystko, na co było ich stać w tej części spotkania. W decydujących momentach podopieczni trenera Poskrobko kontrolowali boiskowe wydarzenia. Punktowe zagrywki Macieja Kałasza oraz Winnika przypieczętowały triumf Ślepska (25:13).

W trzeciej partii KPS wciąż nie potrafił odnaleźć odpowiedniego rytmu gry. Popełniał dużo własnych błędów. Za to coraz śmielej poczynali sobie goście. Ponownie siedleckich przyjmujących zagrywką ustrzelił Winnik, a swoje trzy grosze do wyniku dorzucił także Dimitrij Skorij, w efekcie czego błyskawicznie uwidoczniła się przewaga po stronie Ślepska (8:3). Chwilę później podopieczni trenera Gerymskiego zerwali się jeszcze do walki, a po skutecznym zbiciu Schulza odrobili część strat. Jednak suwalczanie mieli w swoich szeregach dobrze dysponowanego tego dnia Winnika. W dodatku przed drugą przerwą techniczną Benjamin Bell uruchomił także swoich środkowych, a goście pewnie kroczyli do zwycięstwa (16:9). Ale wówczas przytrafił im się przestój. Tak skuteczny nie był już Winnik, za to dobrze na środku zaprezentował się Mariusz Pruski, a gospodarzom udało się doprowadzić do remisu (20:20). Jednak ostatnie słowo należało do Ślepska, a w szczególności do Skrzypkowskiego, którego celne ataki w połączeniu z serią błędów przeciwników dały sukces suwalczanom (25:21).

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Ślepsk Suwałki 0:3
(24:26, 13:25, 21:25)

KPS: Rejowski, Milewski, Schulz, Przybyła, Zbierski, Stańczuk, Sobczak (libero) oraz Żakieta, Pruski, Rawiak i Kowalski
Ślepsk: Bell, Winnik, Kałasz, Skorij, Skrzypkowski, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Modzelewski i Rudzewicz