Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Porażka spartanek na koniec fazy zasadniczej

I liga K: Porażka spartanek na koniec fazy zasadniczej

Sparta Warszawa zakończyła rundę zasadniczą zmagań zaplecza siatkarskiej ekstraklasy porażką i kończy tę fazę rozgrywek na ostatnim miejscu. Warszawianki zdołały urwać zaledwie jednego seta ekipie Silesii Volley Mysłowice.

Spartanki bardzo słabo rozpoczęły spotkanie. Choć dwa asy serwisowe Anny Widery wyprowadziły je na prowadzenie 5:4, Silesia szybko odrobiła straty i odskoczyła na 9:18. W międzyczasie na parkiecie doszło do podwójnej zmiany, po której na parkiecie pojawiły się Marcelina Nowak i Ewelina Polak, które – jak się później okazało – znacząco poprawiły obraz gry zespołu z Warszawy. Z biegiem czasu Sparta stopniowo redukowała dzielący obie ekipy dystans, by wreszcie wyrównać przy stanie 23:23 po ataku Nowak. Po skutecznym uderzeniu z kontry Marty Jaszczuk warszawianki cieszyły się nawet z piłki setowej, lecz ostatecznie nie zachowały wystarczająco dużo spokoju, by postawić przysłowiową kropkę nad i, przegrywając 26:28.

Znacznie lepiej rozpoczęła się druga partia. Po dobrych atakach Katarzyny Brydy i Marceliny Nowak było 8:6, a kiedy Sparta zdobyła dziewiąte oczko, szkoleniowiec gości poprosił o przerwę. Seria punktowa warszawianek zapoczątkowana krótką z kontry Klaudii Alagierskiej (13:11), a zakończona bardzo efektownym dwublokiem (17:11) wydawała się przesądzać o losach drugiej odsłony, ale po dwóch autowych uderzeniach Brydy trener Jacek Pasiński zdecydował się na przerwanie gry (19:16). Tym razem to Silesia straciła zimną krew w końcówce, seryjnie popełniając błędy własne. Partię zakończyła dobrym atakiem Katarzyna Bryda (25:20).

Trzeci set przypominał odwrotność poprzedniego. Sparta rozpoczęła bardzo źle, szybko oddając inicjatywę Silesii (3:9). W środkowej fazie seta Spartanki starały się jeszcze odrabiać swoje straty, jednak przyjezdne punktowały całymi seriami, czego przykład dały po zdobyciu przez warszawianki czternastego punktu (14:21), który okazał się być już ostatnim oczkiem zdobytym przez nie w tej partii.

Dobre zagrywki Eweliny Polak na początku ostatniej, czwartej odsłony dały Warszawie prowadzenie 2:0, jednak zaliczka ta została błyskawicznie roztrwoniona. Walka punkt za punkt trwała na dystansie niemal całego seta. Po dobrym ataku Marty Jaszczuk było 11:9, ale silesianki wyrównały po 14. Kiedy po raz kolejny skutecznie uderzyła bardzo efektywna w tym meczu Nowak, tablica wyników wskazywała stan 18:18, jednak trzy kolejne wymiany wygrały przyjezdne. W końcówce na parkiecie pojawiła się Marta Duda, która zdobyła dwa bardzo ważne punkty dla Sparty (22:22). W końcówce jednak znów z lepszej strony pokazały się zawodniczki ze Śląska, które wygrały 23:25 i 1:3.

Zwycięstwo, choć odniesione nad najsłabszym zespołem rozgrywek, zawsze cieszy – powiedział po meczu trener drużyny z Mysłowic, Sebastian Michalak.Spotkanie w wykonaniu moich zawodniczek było bardzo nierówne. W pierwszym secie mieliśmy wysoką przewagę 18:9 i z trudem wygraliśmy. W kolejnych partiach gra również mocno falowała – dodał.

Teraz podopieczne trenera Michalaka otrzymają cztery dni wolnego. Po krótkim odpoczynku spotkają się w czwartek. – Rozpoczniemy przygotowania do rozgrywek o utrzymanie w I lidze. W tej fazie, która rozpocznie się 8 marca, zmierzymy się z Wisłą Kraków i MUKS-em Spartą. Chcemy udowodnić, że siódme miejsce w tabeli nam się należy. Po poprzednim sezonie liczyliśmy na zajęcie lokaty 5-6. Niestety nie udało się. Nasze granie czasem odbiegało od rzeczywistych możliwości – o kolejnym etapie rozgrywek mówił Sebastian Michalak.

MUKS Sparta Warszawa – Silesia Volley MOSiR Mysłowice 1:3

(26:28, 25:20, 14:25, 23:25)

Silesia: Ząbek, Andrysiak, Susek, Soja, Plebanek, Kandora, Nicikowska (libero) oraz Wieczorek, Szczepańska i Dereń
Sparta: Tomczyk, Widera, Bryda, Jaszczuk, Alagierska, Sałyga, Kucińska (libero) oraz Szafraniak, Nowak, Polak, Szmigielska (libero) i Duda